Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1 marca rekrutacja do częstochowskich podstawówek. Warto skorzystać z dni otwartych

Facebook Twitter

1 marca rozpocznie się nabór do klas pierwszych w częstochowskich podstawówkach. Dlatego szkoły przygotowują dni otwarte i starają się zachęcić rodziców z dziećmi do swojej oferty.

rekrutacja do częstochowskich podstawówek

Warto odwiedzić placówki, by lepiej poznać nauczycieli, warunki kształcenia i właściwie wybrać, gdzie w kolejnych latach będzie uczyć się nasze dziecko:

Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz: Wiemy, że pójście do pierwszej klasy to bardzo ważny etap zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Nowe miejsce, nowy system nauki, nowi koledzy, koleżanki, a właśnie dzień otwarty na pewno pomoże w przygotowaniu się do tego etapu. Mogę to potwierdzić, wyciągając wnioski, chociażby z ubiegłego roku. Dzieci uczestniczące w dniu otwartym już inaczej, bezpieczniej, pewniej czują się w szkole na początku roku szkolnego.

Mówi Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, dyr. Szkoły Podstawowej nr 30 w Częstochowie. Dzień Otwarty w podstawówce przy ul. Ludowej potrwa dzisiaj (26.02.) od godz. 16.30 przez dwie godziny. To szansa, aby z placówką mogli zapoznać się w czasie wolnym opiekunowie wraz z dziećmi. To także czas na pytania, zwiedzanie i rozmowy z nauczycielami:

Dominika Sztacherska: Wiele zajęć warsztatowych, zajęcia logopedyczne, plastyczne, przyrodnicze, komputerowe, zajęcia w bibliotece oraz w świetlicy, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, aby dzieci mogły również się troszeczkę poruszać. Oprócz tego coś z matematyki i ścieżka sensoryczna. Jeśli byłyby jakieś dodatkowe pytania, jak ktoś by chciał obejrzeć szkołę, to ja również zapraszam.

Zachęca do udziału w dniu otwartym Dominika Sztacherska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z częstochowskiej 30. Pierwsza wizyta w szkole, jeszcze przed nowym rokiem szkolnym, jest szczególnie ważna dla maluchów – przyszłych pierwszaków, podkreślają pedagodzy:

Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz: Rekrutacja rusza 1 marca, dla rodziców będzie trwała właściwie do połowy tego miesiąca. Jest to teraz też taki czas, kiedy szkoły podstawowe organizują dni otwarte, a to jest bardzo ważne. Powiedziałabym nawet, że dzień otwarty ma taką funkcję terapeutyczną, pokazuje, że szkoła jest miejscem przyjaznym, ciepłym, otwartym na potrzeby rodziców i dzieci. To też takie miejsce, gdzie dzieci mogą fantastycznie spędzić czas, szczególnie na tym pierwszym etapie. Czyli dzień otwarty pomaga łagodnie przejść od zabawy do nauki.

Dodaje dyr. Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz. Podstawówka w Kiedrzynie ma dzień otwarty w poniedziałkowe późne popołudnie, w kolejnych dniach będzie też okazja, by odwiedzić inne częstochowskie szkoły podczas dni otwartych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj