Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Podstawówka z ul. Zamenhofa otworzy pierwszą klasę ze specjalnością lekkoatletyka

Facebook Twitter

Szukacie dla siebie klasy o profilu sportowym? Zabierzcie rodziców do częstochowskiej 7. 29 lutego Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Zamenhofa. Drzwi dla wszystkich otwierają się o 16.30.

fot..sp7.czest.pl

Podstawówka z ul. Zamenhofa zaprasza na dzień otwarty!

Dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak: Dzień otwarty to czwartek 29 lutego od 16.30-19.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, którzy zainteresowani są naszą szkołą, chcą ją poznać i poznać też nas-nauczycieli. U nas jak zwykle cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele, ale również bardzo angażują się rodzice.

Dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak, zaprasza na dzień otwarty w czwartek (29.02.), bo to już ostatni moment na zastanowienie się i wybór szkoły. Miejska podstawówka znana jest z innowacji w aktywizacji sportowej uczniów i w nowym roku szkolnym otworzy pierwszą klasę o profilu – lekkoatletyka:

Żaneta Trąbczyńska: Uważamy, że obecne czasy sprawiają, że tego ruchu jest coraz mniej i jeśli mądrze będzie prowadzona taka klasa, być może tych dzieci będzie mniej z tymi problemami, z jakimi mierzymy się w tych czasach, czyli nadwaga. Będzie to też pływanie, mamy sprzęt do gimnastyki akrobatycznej, mamy instruktorkę. Oczywiście fundamentem będzie lekkoatletyka, natomiast my bardziej stawiamy na taką szeroko pojętą rekreację ruchową.

Ocenia Żaneta Trąbczyńska, nauczycielka z częstochowskiej 7. Szczególnie cennym narybkiem są pierwszaki, które zostaną w szkole na kolejne lata, a dla nich ważne, aby od najmłodszych lat mieli jak najwięcej ruchu. Stąd pomysł na klasę ze specjalnością lekkoatletyczną:

Joanna Ziółkowska-Nowak.: Otwarcie po raz pierwszy klasy pierwszej sportowej o specjalności lekkoatletycznej, ale z dużym akcentem na ogólny rozwój dziecka, wprowadzamy elementy akrobatyki prowadzone przez specjalistów i instruktorów, a także chcemy zaproponować od pierwszej klasy basen. Planuje, jeśli chodzi o pierwsze klasy, jeden oddział ogólny i jeden sportowy, ale jeżeli będzie większe zainteresowanie, to oczywiście jesteśmy otwarci.

W Szkole Podstawowej nr 7 im K.I. Gałczyńskiego w Częstochowie jest odpowiednie zaplecze sportowe, znajdzie się potrzebne wyposażenie i oczywiście kadra, która poprowadzi zajęcia:

Żaneta Trąbczyńska: Takie dziecko w pierwszej klasie przez uczęszczanie na te zajęcia będzie miało dużo ruchu, ale dostosowanego do wieku. Lekkoatletyka jest bazom i fundamentem każdej dyscypliny sportowej, nie ma piłkarza, który nie chciał być szybki i wytrzymały, nie ma koszykarza czy siatkarza, który nie ćwiczy skoczności, a to wszyto, to są cechy motoryczne, które ćwiczymy w lekkoatletyce. Mamy testy sprawnościowe 7 marca o godzinie 17.30 w hali sportowej przy Zamenhofa.

Częstochowskie szkoły powalczą o uczniów w naborze na rok szkolny 2024/25 już od 1 marca. Rekrutacja elektroniczna rozpocznie się w piątek o godz. 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj