Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Czas na staż”, czyli staże zawodowe dla częstochowskich uczniów przy udziale unijnych pieniędzy

Facebook Twitter

Miasto zapowiada inwestowanie w przyszłość zawodową częstochowskiej młodzieży. Właśnie udało się pozyskać przez samorząd 3,8 mln zł finansowania na wdrożenie nowego programu stażowego pod nazwą "Czas na staż".

Śniadanie z Przedsiębiorcami
fot. Pixabay

Czas na staż

„Czas na staż” wpisuje się w założenia miejskiego programu „Teraz Lepsza Praca”. Cała wartość projektu wynosi 4,2 miliona złotych. Planowana jest organizacja staży uczniowskich dla blisko tysiąca uczniów i uczennic, w tym też uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Staże te będą realizowane u pracodawców w wymiarze 150 godzin na osobę. Każdy uczeń otrzyma stypendium w wysokości 80% minimalnej stawki godzinowej za pracę. Jest to innowacja w tego typu programach.

Ze staży uczniowskich skorzysta dokładnie 957 uczniów, mówi Tomasz Jamroziński z Urzędu Miasta. Staże mają odbywać się aż w 44 kierunkach kształcenia:

W tym stażowym programie weźmie udział 16 częstochowskich techników i szkół branżowych pierwszego stopnia. Projekt ma na celu wspieranie młodych ludzi, zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz zapewnienie im atrakcyjnych perspektyw zatrudnienia. Z pewnością takie praktyczne umiejętności zdobyte podczas stażu będą stanowiły wartościowy atut na rynku pracy.

Częstochowski projekt „Czas na staż” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego do 2027 roku. Tyle też potrwa realizacja tych działań:

Przy okazji też program umożliwi uczniom szkół zawodowych i techników zdobycie cennego doświadczenia w realnym środowisku pracy, a to kluczowy element przygotowania do wejścia na rynek pracy. Możemy jeszcze dodać, że celem tego projektu jest wsparcie równego dostępu do dobrej jakości kształcenia dla właśnie tych szkół, techników i szkół branżowych pierwszego stopnia. Sam projekt będzie realizowany do końca sierpnia 2027 roku.

Dodaje kierownik biura prasowego w częstochowskim magistracie – Tomasz Jamroziński. Projekt obliczony jest na ponad 4,2 mln zł, w tym unijne dofinansowanie wyniesie ponad 3,8 mln zł.

Czas na staż, fot.czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj