Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła rekrutacja do częstochowskich przedszkoli. Które placówki są najbardziej oblegane?

Facebook Twitter

Od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do podstawówek w mieście, a od 4 marca rusza system zapisów dzieci do częstochowskich przedszkoli.

Rekrutacja do częstochowskich przedszkoli

Rekrutacja do częstochowskich przedszkoli

Warto poznać jeszcze kilka dat, o których powinni pamiętać rodzice małych „kandydatów”:

Rafał Piotrowski: Do 15 marca mamy czas na to, aby rodzice złożyli wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, oraz złożenie wszystkich dokumentów, które mają poświadczyć o tym, że kandydat chce być przyjęty do przedszkola. Między 4 a 29 marca komisje weryfikują wnioski, natomiast od 9 do 16 kwietnia, to jest potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia, oczywiście mówimy o rodzicach, natomiast ostatecznie ogłoszona lista to jest 19 kwietnia.

Przypomina Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Rekrutacja do przedszkoli potrwa do 15 marca. Z kolei w maju zaplanowana jest rekrutacja uzupełniająca. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

Rafał Piotrowski: Ktoś nie zdąży albo zmienia decyzję, nie dostał się do placówki macierzystej, mówimy tutaj o przedszkolu, czyli zakładam, że pewnie tutaj taka sytuacja będzie na Rocha, w przedszkolu 25 czy 32. Rodzic ma wskazane miejsce, w tym roku będzie po raz pierwszy to wskazywane w wersji elektronicznej, natomiast jeśli on uzna, że to nie jest dla niego właściwe, jest ta rekrutacja uzupełniająca, chciałbym uspokoić rodziców, że cały czas będziemy dbali, żeby dzieci zostały we właściwy sposób zaopiekowanie.

Jak zapewnia Wydział Edukacji, w tym roku nie zabraknie miejsc w przedszkolach. Częstochowa jest przygotowana, aby zapewnić miejsca dla wszystkich zainteresowanych. Niestety w młodych, rozwojowych dzielnicach nie ma gwarancji, że dziecko będzie uczęszczać do placówki, którą wybrał rodzic. Niektóre przedszkola są bowiem szczególnie oblegane:

Rafał Piotrowski: Mamy poszczególne miejsca, czyli przedszkole 25, 32, 18 – tam co roku jest problem z liczbą miejsc w stosunku do liczny chętnych dzieci, natomiast w pozostałych przedszkolach mamy niż demograficzny, nie tylko w Częstochowie, ale w całym kraju, to jest sytuacja, w której coraz częściej to rodzice będą wybierali, gdzie chcą posłać kandydata.

Dodaje naczelnik Rafał Piotrowski. Wydział Edukacji w magistracie służy szeroką informacją dla rodziców dzieci, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym naborze do przedszkoli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj