Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek (1.03.) rusza elektroniczna rekrutacja do częstochowskich podstawówek

Facebook Twitter

1 marca rozpoczyna się uruchamianie elektronicznej rekrutacji do częstochowskich podstawówek. Rodzice pierwszaków czekali na ten dzień. Na zgłoszenie dziecka do wybranej szkoły mamy 2 tygodnie, a wskazać możemy aż 3 szkoły do wyboru.

Stypendia dla uczniów
fot. pixabay

Rekrutacja do częstochowskich podstawówek

Co będzie potrzebne podczas naboru?

Rafał Piotrowski: Złożenie wniosku o przyjęciu do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków, tj. od 1 do 15 marca do godziny 15.00. Musimy się w tym okresie zmieścić, żebyśmy mogli złożyć dla kandydata wniosek, który stara się o przyjęcie do szkoły podstawowej. Ostateczne listy w przypadku szkół podstawowych to będą 22 kwietnia 2024, czyli tam już będą ogłoszone listy przyjętych kandydatów.

Informował naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Jeśli rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia może wybrać się do szkoły podstawowej w naszym obwodzie, tu więcej informacji udzieli dyrektor szkoły. Podobnie rekrutacja dzieci niepełnosprawnych, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, odbywa się bezpośrednio w samej placówce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024