Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekrutacja do przedszkoli w Częstochowie. Warto nie zwlekać z złożeniem wniosków

Facebook Twitter

Urząd Miasta przygotowuje się do rekrutacji do przedszkoli. Ta rozpocznie się w lutym i skończy się - jeżeli pozostaną wolne miejsca w placówkach - postępowaniem uzupełniającym pod koniec maja. Warto nie zwlekać z złożeniem wniosków.

 Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu Rekrutacja do przedszkoli w Częstochowie Artystyczne Ferie Zimowe Terapeutyczne przedszkole
fot. Pixabay

Rekrutacja do przedszkoli w Częstochowie

O szczegółach informuje Aleksandra Łapot z biura prasowego Urzędu Miasta:

Aleksandra Łapot: Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym objęte są dzieci sześcioletnie, natomiast wszystkie dzieci 3-, 4 i 5-letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego. Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach. Pierwszy etap, rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w terminie do 23 lutego potwierdzają w swojej placówce wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka w kolejnym roku szkolnym, brak potwierdzenia będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym.

Rekrutacja do przedszkoli

Rodzice, którzy pierwszy raz chcą posłać swoje dziecko do przedszkola, wnioski mogą składać na początku marca:

Aleksandra Łapot: Rekrutacja dla nowych kandydatów, którzy nie uczęszczali wcześniej do żadnego przedszkola lub oddziału, odbędzie się ona w dniach od 4 do 15 marca z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Adres do zalogowania dla kandydatów zostanie udostępniony w dniu rozpoczęcia rekrutacji na stronie www.czestochowa.pl oraz na stronach internetowych przedszkoli i szkół, które prowadzą nabór. Wnioski w systemie elektronicznym można wypełniać od godziny 8.00 rano w dniu 4 marca. System zostanie zamknięty w dniu 15 marca o godzinie 15.00. Trzeci etap, postępowanie uzupełniające odbędzie się pod warunkiem posiadania wolnych miejsc wychowania przedszkolnego w terminie od 22 do 29 maja. W elektronicznej rekrutacji weźmie udział 37 przedszkoli miejskich, 6 zespołów szkolno-przedszkolnych, 5 szkół podstawowych, w których mogą funkcjonować oddziały przedszkolne oraz 3 przedszkola niepubliczne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj