Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znikają liczniki świateł z niektórych skrzyżowań. Dlaczego tak się dzieje?

Facebook Twitter

Kierowcy zwracają uwagę, że zniknęła część z liczników świateł, które usprawniały od kilku lat ruch na częstochowskich skrzyżowaniach. Dlaczego tak się dzieje? Liczników zabrakło np. […]

Kierowcy zwracają uwagę, że zniknęła część z liczników świateł, które usprawniały od kilku lat ruch na częstochowskich skrzyżowaniach. Dlaczego tak się dzieje? Liczników zabrakło np. na skrzyżowaniu koło Hali Polonia oraz w sąsiedztwie Domu Księcia:

Maciej Hasik: Takie liczniki mogą być instalowane tylko na stało-czasowych skrzyżowaniach, czy na skrzyżowaniach z stało – czasowym cyklem zmiany świateł. Tam gdzie, np. przy alei Armii Krajowej i ulicy Dekabrystów, zostało zainstalowane nowoczesne oprogramowanie i system sygnalizacji świetlnej z tz. akomodacją, czyli systemem czujników, które wychwytują natężenie ruchu, dostosowujących zmiany do aktualnie panujących warunków w ruchu, takie liczniki, z uwagi na nieregularny czas zmiany świateł, po prostu nie mogłyby spełniać swojej roli i nie mogłyby być zainstalowane z uwagi na uwarunkowania techniczne.

Trafią więc z rejonu Armii Krajowej i Dekabrystów na inne skrzyżowania w mieście, mówi Maciej Hasik – rzecznik w zarządzie dróg.

Maciej Hasik: Spośród kilkunastu skrzyżowań na których w ostatnich latach zainstalowano liczniki odliczające czas zmiany świateł, kilka z nich zostało zdemontowanych ale to nie znaczy, że zniknęły. Zostaną przeniesione na inne skrzyżowania, które mają właśnie taki system, który pozwala na instalację liczników. Tam gdzie funkcjonuje oprogramowanie starego typu, tam liczniki będą działać nadal, a te zdemontowane zostaną przeniesione na inne skrzyżowania.

– informował zmotoryzowanych rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023