Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zauważyłeś w okolicy niebezpieczne odpady? Policja apeluje o czujność

Facebook Twitter

Niebezpieczne odpady - co rusz odkrywane są na terenie śląskich lasów, czy prywatnych posesji. Policja apeluje do mieszkańców o czujność i pomoc w przerwaniu procederu, którym trudni się mafia śmieciowa.

Zauważyłeś niebezpieczne odpady? Dzwoń na policję

Po ostatnich odkryciach częstochowskich policjantów, związanych z ukrytymi w województwie śląskim odpadami chemicznymi, policja ponawia swój apel: zadbajmy wspólnie o nasze środowisko, przestępstwa mafii śmieciowej mogą być bowiem dla nas śmiertelnie niebezpieczne.

Niebezpieczne odpady, chemikalia – lądują w lasach, na wynajmowanych posesjach

Częstochowska komenda, a szczególnie lokalny Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą przypominają – że każdy, kto jest świadkiem składowania odpadów, powinien zawiadomić odpowiednie służby. Mundurowi zwracają się przede wszystkim do osób, które mieszkają w pobliżu mało uczęszczanych miejsc, kompleksów leśnych, opuszczonych hal czy magazynów, o zwracanie uwagi na wzmożony ruch pojazdów ciężarowych oraz osób w takich miejscach. Być może ktoś zauważył prowadzone nielegalne prace, związane z dołowaniem odpadów.

Informacje można nanieść na mapę zagrożeń

Swoje spostrzeżenia można zgłaszać pod numerem alarmowym 112, a także przez Internet – za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń. Policja zapewnia anonimowość. Tylko takie wspólne działania z mieszkańcami pozwolą na wykrycie przestępstw popełnianych przeciwko środowisku. Zakopywane przez przestępców chemikalia zagrażają zarówno glebie, jak i wodom gruntowym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023