Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niebezpieczne odpady w Częstochowie. Zapadł wyrok w sprawie

Facebook Twitter

Jest wyrok za składowanie niebezpiecznych odpadów chemicznych przy ul. Hallera w Częstochowie. Zapadł przed Sądem Rejonowym w Katowicach.

Niebezpieczne odpady w Częstochowie

W sprawie oskarżono dwóch mężczyzn, ale tylko jeden z nich przyznawał się w trakcie śledztwa do winy. Obaj to recydywiści, którzy wrócą do więzienia.

Tomasz Ozimek: W śledztwie prokurator przedstawił Mateuszowi K. i Piotrowi P. zarzuty składowania wbrew przepisom odpadów w sposób zagrażający życiu i zdrowiu wielu osób. W lipcu 2018 r. właściciel działki zauważył, że część posesji jest zasłonięta czarną folią. Ujawniono na działce około trzystu beczek o pojemności tysiąca litrów z zawartością cieczy. W pojemnikach znajdowały się łatwopalne substancje niewiadomego pochodzenia. Zawierały szereg związków organicznych wywołujących nowotwory lub zwiększających zachorowalność.

O sprawie i oskarżonych mówił prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Mateusz K. został skazany na 4 lata za kratami, sąd skazał go również za przywłaszczenie maszyny o wartości 180 tys. zł.

Z kolei Piotr P. ma odbyć karę 3 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł także nawiązki po 5 tys. zł na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023