Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraca festiwal Trzy Światy. Tematyka drugiej edycji wydarzenia to: Magia Wartości

Facebook Twitter

II edycja Festiwalu Komunikacji Społecznej „Trzy światy” już 7 i 8 grudnia w Częstochowie. Zapraszają wszystkich chętnych: miasto, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta. Wydarzeniu patronuje Radio Jura.

festiwal trzy światy

Festiwal Trzy Światy

Będzie o reklamie społecznej, ale też o komunikacji w szerszym zakresie:

Iwona Otola: To nie jest tylko i wyłącznie festiwal reklamy społecznej, ale to jest także powiązane z pracami naukowymi. I mamy takie trzy ważne panele, pierwszy to świat realny, drugi to świat wirtualny, trzeci to świat opowiadany. Misją uczelni jest kształtowanie postaw młodych ludzi i chcielibyśmy ich uwrażliwić na to, w jaki sposób komunikować się, ta komunikacja przeniosła się do sieci. Chcemy w tych naszych panelach naukowych powiedzieć o tym, w jaki sposób kształtować wartość, czym jest ta wartość tak naprawdę w tym świecie.

Zapowiada w trakcie drugiej edycji festiwalu Trzy Światy – Iwona Otola, dziekan Wydziału Zarządzania na Politechnice. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do ludzi młodych – studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematyka drugiej edycji wydarzenia to: Magia Wartości

Dariusz Zając: Reklama, no właściwie stąd cały pomysł festiwalu, ale w tym wydaniu festiwalu, w tej edycji jest bardzo ważne właśnie słowo influencerzy, na które wpadła Politechnika, ale jest to bardzo istotne, bo albo będziemy się obrażać na youtuberów, influencerów i wszelkiego rodzaju innych profesji, które teraz powstają, albo po prostu będziemy starali się to zrozumieć, ustosunkować się do tego, zobaczyć co tak naprawdę w tym jest i przekuć to na język zrozumiały dla innych.

Dodaje dyr. Zespołu Szkół im. Reymonta – Dariusz Zając. Będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz debacie. Przygotowany został też konkurs na filmik i plakat reklamowy:

Iwona Otola: Jeżeli ktokolwiek rzuci hasło Festiwal Trzy Światy, to pojawi się nasza strona internetowa, na której są wszystkie informacje zarówno dotyczące tego, co się będzie działo w szkole, jak i tego, co się będzie działo na Politechnice oraz przez nas wspólnie robionego konkursu. Do konkursu można przysyłać prace do 20 listopada na film reklamowy oraz na plakat reklamowy.

Dariusz Zając: W ramach festiwalu wydarzy się również debata, która będzie przygotowywana przez młodzież Reymonta i młodzież Norwida. Debata ta będzie dotyczyła problemu alkoholizmu i profilaktyki anty alkoholowej.

Festiwalowe wydarzenie przybliża dyr. Dariusz Zając i dziekan Iwona Otola. Działania w imprezie wspiera także Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Trzem światom patronuje Radio Jura. Polecamy atrakcje już 7 i 8 grudnia w szkole przy ul. Krakowskiej i na Wydziale Zarządzania częstochowskiej Politechniki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024