Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowości i zmiany dla uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2023/24

Facebook Twitter

Kolejny rok szkolny wystartował z licznymi nowościami i zmianami. Dotyczą zarówno uczniów jak i nauczycieli, przekazał nam miejski Wydział Edukacji. 

Nowości i zmiany dla uczniów i nauczycieli
Fot. Pixabay

Nowości i zmiany dla uczniów i nauczycieli

Tak to prawda. Nauczyciele wychowania fizycznego będą przeprowadzać raz w roku, wiosną w podstawówkach i w szkołach ponadpodstawowych testy sprawnościowe, a wyniki z tych testów, datę ich przeprowadzania oraz masę ciała i wiek ucznia szkoła będzie wprowadzała do ministerialnej ewidencji pod nazwą „Sportowe Talenty”. W sumie to niemałe zmiany w szkołach, a jak będą wyglądały i czy sprawdzą się w praktyce? To pokaże uczniom i nauczycielom najbliższe 10 miesięcy pracy w szkołach.

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas 4. mają otrzymać sprzęt komputerowy, według zapowiedzi stanie się to jeszcze we wrześniu. Na tym polu mają być wsparci też pedagodzy. Wychowawcy i inni nauczyciele w szkołach publicznych i niepublicznych otrzymają bony o wartości 2,5 tys. zł na zakup komputera. Program „Laptop dla nauczyciela” ma ruszyć w październiku. Jak już pisaliśmy będzie BiZ, czyli biznes i zarządzanie w szkołach ponadpodstawowych, który zastąpił podstawy przedsiębiorczości. Szczególny nacisk ma być kładziony na pracę uczniów w grupach, analizy oraz na rozwijanie kompetencji liderskich. Weszły zmiany do podstawy dla nauczania łaciny w klasach VII-VIII szkoły podstawowej. W liceum ogólnokształcącym i technikum może pojawić się zamiast drugiego języka obcego nowożytnego.

Uczniów czekają zmiany też na lekcjach WF-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024