Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyspecjalizowali się w kradzieżach paliwa z ciężarówek. Ukradli ok. 900 litrów

Facebook Twitter

Wyspecjalizował się w upuszczaniu paliwa z zaparkowanych ciężarówek, teraz odpowie ze serię kradzieży przed sądem. Policja z Myszkowa zatrzymała 40-latka. Mężczyzna co najmniej 5 razy opróżniał zbiorniki pojazdów.

fot. myszkow.policja.gov.pl

Śledczy wykazali, że w trakcie procederu, który zachęcony powodzeniem powtarzał, upuścił aż 900 litrów paliwa. W ręce mundurowych wpadł też jego 22-letni wspólnik. Złodzieje sporządzili nawet specjalne urządzenie służące do kradzieży paliwa i ułatwiające proces włamywania się do baków ciężarówek. Zostało zabezpieczone na miejscu przestępstwa.

fot. myszkow.policja.gov.pl

Porozrzucane plastikowe pojemniki również zostało znalezione w pobliżu samochodu, gdzie ukradzione zostało paliwo. Możliwe, że kierowca spłoszył rabusiów. 22-letni zatrzymany mieszkaniec Żarek był zaskoczony reakcją mundurowych. Czekał w aucie zaparkowanym w lesie na 40-letniego wspólnika. Kolega wpadł przy ul. Myszkowskiej, jest znany policji z innej przestępczej działalności. Obaj trafili do policyjnego aresztu, przyznali się do serii kradzieży benzyny. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023