Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa: 31-latek zatrzymany za przestępstwa o charakterze pedofilskim

Facebook Twitter

Śląscy „łowcy głów” i zatrzymanie w Częstochowie. 31-latek był ścigany za przestępstwa o charakterze pedofilskim, chodzi o wykorzystanie dziewczynki, której wiek nie przekraczał 15 lat i namawiania jej do prostytucji. Mężczyzna podawał jej narkotyki. 

ł zatrzymany za przestępstwa o charakterze pedofilskim
zatrzymany za przestępstwa o charakterze pedofilskim fot. Policja Śląska

Został zatrzymany za przestępstwa o charakterze pedofilskim

Sprawa ta początkowo była prowadzona przez częstochowską komendę. W listopadzie 2023 roku zajęli się nią stróże prawa z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Adam Jachimczak: 31-latek wiele razy wykorzystał seksualnie dziewczynkę, która nie skończyła jeszcze 15 lat. W zamian za to dawał jej różne narkotyki. Wielokrotnie namawiał ją też do uprawiania prostytucji. W tym celu założył jej profil na portalu randkowym i pośredniczył w poszukiwaniu osób, które chciałyby się z nim spotkać.

zatrzymany za przestępstwa o charakterze pedofilskim fot. Policja Śląska

Mundurowi ustalili, że mężczyzna odpowiadający za opisane przestępstwa ukrywa się przed organami ścigania i wyjechał do Danii. Tam miał być zatrudniony jako pracownik budowlany. Gdy śledczy uzyskali tę informację, zwrócili się o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz listu gończego za sprawcą. W międzyczasie nawiązali współpracę z duńską policją, która na wniosek katowickich policjantów, również włączyła się w tę sprawę i wykonywała niezbędne ustalenia.

Adam Jachimczak: W styczniu 2024 roku mundurowi ustalili, że mężczyzna wrócił do Polski i najprawdopodobniej ukrywa się na terenie częstochowskiego Rakowa. Szczegółowe i wnikliwe działania śląskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia dokładnego adresu mężczyzny, a w efekcie – do jego zatrzymania. Policjanci zapukali do jego drzwi pod koniec stycznia. 31-latek był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 7 miesięcy – taką karę pozbawienia wolności zasądził wobec niego częstochowski sąd

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj