Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobrze się bawisz podczas imprezy Andrzejkowej? Nie wsiadaj za kierownicę

Facebook Twitter

Planujesz dobrze się bawić? Nie wsiadaj za kierownicę i nie jedź - ostrzega przed Andrzejkami policja, która wysyła na drogi regionu więcej patroli. Celem jest zatrzymanie potencjalnie pijanych kierowców w domach.

Andrzejki to okazja do wspólnych spotkań i zabaw. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Jeżeli zauważymy, że ktoś z bliskich czy znajomych po wieczornym imprezowaniu próbuje wsiadać za kierownicę, kategorycznie powinniśmy odebrać takiej osobie kluczyki.

Drogówka z uwagi na fakt, że świętowanie Andrzejek czasem poprzedza datę w kalendarzu, już w miniony weekend wzmogła swoje działania na drogach regionu. Ponownie więcej patroli pojawi się we wtorek i środę oraz w następny weekend.

Zanim wsiądziemy „za kierownicę” warto poddać się badaniu stanu trzeźwości. Badanie można wykonać w jednostkach policji. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Pamiętajcie że na szali jest zdrowie i życie, grożą nam też surowe kary finansowe i punkty karne oraz utrata prawa jazdy. Hasło: Piłeś – nie jedź, ciągle pozostaje aktualne przypominają mundurowi.

fot. slaska.policja.gov.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024