Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek na A1. 10 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym dwie osoby zginęły

Facebook Twitter

Karę 10 lat więzienia wymierzył wczoraj (8.04.) Sąd Rejonowy w Częstochowie 41-letniemu Adamowi W. W maju ubiegłego roku na autostradzie A1 spowodował śmiertelny wypadek. W samochodzie zginęły dwie jadące z nim osoby. Kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków. 

Wypadek na A1

Wypadek na A1. Sprawca został skazany na 10 lat więzienia

Rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Dominik Bogacz przekazał, że za pierwsze przestępstwo – spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym – sąd wymierzył kierowcy 9 lat więzienia i dożywotnio zakazał prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu i narkotyków mężczyzna został skazany na 2 lata więzienia i pięcioletni zakaz prowadzenia. Kara łączna to 10 lat więzienia i dożywotnio odebrane prawo jazdy.

Sprawca ma też wypłacić bliskim zmarłych i rannemu w wypadku finansową nawiązkę. Kolejną kwotę ma wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne, ale jak zaznaczył sędzia Bogacz, wyrok ma być podany do publicznej wiadomości. Taka decyzja sądu to przestroga dla innych wsiadających za kierownicą po używkach.

Adam W. był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków i przestępstwa przeciwko mieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024