Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków spowodował śmiertelny wypadek. Podejrzany trafił do aresztu

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie postawiła zarzuty Adamowi W., który spowodował śmiertelny wypadek drogowy, w którym zginęły dwie osoby. Według ustaleń śledczych, mężczyzna kierując oplem vivaro był w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Zbrodnia w Blachowni Zbrodnia w Częstochowie śmiertelny wypadek Tragedia na autostradzie Sprawa zabójstwa Moniki zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie postawiła zarzuty Adamowi W., który spowodował śmiertelny wypadek drogowy 21 maja 2023, w którym zginęły dwie osoby. Według ustaleń śledczych, mężczyzna kierując oplem vivaro był w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Wszyscy pasażerowie auta jechali do pracy w Szwajcarii, a tragedia miała miejsce na autostradzie A1 w okolicach Częstochowy.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Adam W. wyjechał z Warszawy oplem vivaro, zabierając 5 pasażerów. Już przed wyjazdem wszyscy zaczęli pić alkohol i zażywać narkotyki, a sam kierowca również przyjął kokainę w trakcie podróży. W wyniku niebezpiecznego manewru wyprzedzania doszło do zderzenia z audi a4, po czym auto straciło panowanie, przekoziołkowało się kilkukrotnie, w wyniku czego dwaj mężczyźni zginęli na miejscu.

Badania wykazały, że w chwili wypadku Adam W. miał około 1,5 promila alkoholu we krwi i był pod wpływem kokainy. Biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że przyczyną tragedii było niedostateczne zachowanie ostrożności podczas wyprzedzania, przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz jazda w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Adam W. został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie. Mężczyzna, który w przeszłości miał problemy z prawem, teraz odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło /PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj