Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjątkowy Mikołaj od fundacji Adullam. Nadal trwają przygotowania

Facebook Twitter

Jak już informowaliśmy tegoroczna mikołajkowa akcja pomocy dla dzieci ma być rekordowa. Jedno ze swych najważniejszych działań „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” przygotowuje Fundacja Adullam. Impreza charytatywna ma mieć tym razem zasięg szerszy, niż tylko na terenie Częstochowy.

Do przygotowania jest aż 600 paczek z prezentami.

W momencie, kiedy zaczęliśmy przygotowanie do tegorocznej akcji, czyli w wakacje, już wiedzieliśmy, że na pewno do akcji dojdzie. Nie ma możliwości, żeby dzieci nie otrzymały paczek tym bardziej, że ten temat jest dla nich żywy na długo przed grudniem. Wiedzieliśmy jedno, że będą zmiany związane z sytuacją, w której się obecnie znajdujemy, ale nie zmieni to charakteru i ducha. Okazuje się, że pomysły rodzą się same. Cieszymy się też, że możemy w różny sposób promować naszą akcję. Mocno działamy z naszymi darczyńcami, z osobami, które są zaangażowane.

Przygotowania są już na półmetku. Do zaangażowanych w akcję gmin włączają się już: Blachownia, Kłobuck, Mykanów i Konopiska. W tym roku została uruchomiona dodatkowo zbiórka na portalu zrzutka.pl, dając możliwość większej ilości osób dołożyć cegiełkę do mikołajkowych paczek.

Bardzo nam zależy, żeby i w ten sposób osoby z Częstochowy, ale i nie tylko mogły dokładać małe cegiełki do Mikołaja z ul. Krakowskiej. Jesteśmy praktycznie na półmetku przygotowań. Mamy w planach przygotowanie 600 paczek, to jest więcej niż w zeszłym roku a dzieje się tak, dlatego, że mamy coraz więcej osób chętnych i instytucji, które chcą włączyć się w tę akcję. Poszerza nam się grono odbiorców czyli dzieci, które bezpośrednio te paczki otrzymują. 

Do włączenia się w akcję charytatywną zachęca Anna Klim-Jaworska. Jak co roku planowany jest też grudniowy występ dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Fundację Adullam. Uroczystości w Filharmonii może jednak w tym roku zagrozić trwająca pandemia…

Oczywiście sytuacja, w której znajdujemy się obecnie związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmienia troszkę charakter akcji. Nie będziemy mogli najprawdopodobniej przygotować jej w takiej formie, w jakiej była do tej pory. Przenosimy ją bardziej na zewnątrz. Będziemy przygotowywać się do rozwożenia paczek w gminach. To jest nowość w tym roku. Przygotujemy do tego odpowiednią oprawę na tyle, na ile to będzie możliwe. Jeżeli chodzi o rozdawanie paczek w Częstochowie najprawdopodobniej przygotujemy się d rozdawania paczek na zewnątrz bądź przez instytucje, które z nami współpracują. 

O planach na tegoroczną akcję mikołajkową w Częstochowie mówiła Anna Klim-Jaworska z Fundacji Chrześcijańskiej Adullam.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj