Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Chrześcijańska Adullam: Schronisko dla osób doświadczających kryzysu bezdomności ma już 10 lat

Facebook Twitter

Schronisko dla osób doświadczających kryzysu bezdomności przy ul. Legionów 51 a ma już 10 lat. To znaczący jubileusz częstochowskiej placówki.

Fundacja Chrześcijańska Adullam
fot.fb/Fundacja Chrześcijańska Adullam

Fundacja Chrześcijańska Adullam

Schronisko prowadzi na co dzień Fundacja Chrześcijańska Adullam, a trafiają tutaj osoby, które znalazły się na życiowym zakręcie:

Elżbieta Ferenc: Mamy tu wszelkiego rodzaju działania związane z ich aktywizowaniem. Jeśli chodzi o utrzymanie trzeźwości, między innymi przez wolontariat wielu panów z naszego schroniska aktywizuje się w dużą liczbę akcji, które robimy w ramach partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie” choćby nawet Śniadanie Wielkanocne, Przystanek Warka czy też Mikołaj z ulicy Krakowskiej. Liczymy przede wszystkim na zaangażowanie też w nasze społeczeństwa, bo to jest odbudowa wizerunku.

fot.fb/Fundacja Chrześcijańska Adullam

Ludzie, którzy są obok nas, napełniają nas pewnością, że warto inwestować w czas, który dajemy drugiemu człowiekowi, mówi Elżbieta Ferenc:

 Elżbieta Ferenc Mamy takie fajne już doświadczenia z panami, którym udało się odbudować relacje w rodzinach, założyć rodziny. Przychodzą i po latach odzywają się, podając informacje, o ile się osób powiększyła rodzina. Traktuje to bardziej jak służbę w fundacji, nie podchodzę w kategoriach, że jest to dla mnie jakiś wysiłek, czy ja muszę się czegoś na siłę nauczyć, bo jest jakieś nowe trend, nie, uczymy się od ludzi.

fot.fb/Fundacja Chrześcijańska Adullam

Adullam potwierdza, że przez 10 lat przewinęło się przez obiekt przy Legionów, sporo osób, które odnalazły się w życiu, poukładały sprawy rodzinne, znalazły pracę czy założyły własne domy:

Elżbieta Ferenc To jest też zdobywanie takiej pewności, że jestem zauważony, jestem potrzebny i jestem twórczo oddany dla danego środowiska, co dla nas Fundacji Chrześcijańskiej Adullam jest bardzo ważne ze względu na to, że właśnie pomagamy wszystkim grupom społecznym. Współpracujemy z wszystkimi grupami społecznymi od dzieci po seniorów, stąd angażowanie się mężczyzn ze schroniska, daje im podbudowę do tego, żeby robić bardziej odważne czy odważniejsze kroki, choćby nawet w kierunku pracy zawodowej.

Informowała Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej Adullam w Częstochowie.

fot.fb/Fundacja Chrześcijańska Adullam

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj