Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezenty dla dzieci: Ponad 700 paczek dla małych mieszkańców z Częstochowy, Konopisk i Mykanowa w akcji fundacji Adullam

Facebook Twitter

Mikołaj znów odwiedza ul. Krakowską i Fundację Adullam, która co roku organizuje swoją akcję pomocową adresowaną do dzieci. Nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ludzie i organizacje chętne do pomocy.

Prezenty dla dzieci
fot. adullam.pl

Zbiórka na prezenty dla dzieci

Prezenty trafiły do 700 adresatów…

Elżbieta Ferenc: Celem organizacji „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” jest przede wszystkim pokazanie rodzicom, dorosłym i samym dzieciakom, że dzieci są po prostu równe. Tegoroczny Mikołaj dedykowany jest do siedmiuset dzieciaków, które wywodzą się z różnych grup społecznych, z różnych grup problemowych, z różnego stanu zdrowotnego, a nawet jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, z różnych również miejsc. Mam tutaj na myśli zarówno Częstochowę, jak i gminę Mykanów i gminę Konopniska.

fot. adullam.pl

Tegoroczną edycję akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” zainaugurowano 1 grudnia, mówi prezes Elżbieta Ferenc z Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. W „Chatce Mikołaja” przy ulicy Krakowskiej 34 wręczono pierwsze prezenty. Przygotowania paczek nadal można wesprzeć finansowo.

Elżbieta Ferenc: Można wywołać uśmiech i radość. Okazać tym samym, że nikt na tej ziemi nie jest sam, ale zawsze może mu towarzyszyć drugi człowiek. Święty Mikołaj dojedzie do tych dzieci, które ze względu na stan zdrowia czy ze względu na, może jeszcze inne okoliczności nie dojadą. Te dzieci też dostaną prezenty. Staramy się, żeby całe placówki otrzymywały, choć nie jest to możliwe, bo to jest tylko 700 paczek, a dzieci, choćby nawet w pieczy zastępczej, jest w jednej z organizacji, która nazywa się „Dla rodziny”, jest ponad 600 czy 700. Więc już tutaj widzimy, jak ogromna jest skala.

Jak mówią przedstawiciele Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, każde dziecko otrzymuje podarek składający się z dwóch części. Pierwsza paczka jest spersonalizowana pod potrzeby każdego dzieciaka, a druga ze słodyczami zawiera dodatkowo treść edukacyjną i prospołeczną. Prezenty w tym roku szykowano dla dzieci z Częstochowy, ale też z gminy Mykanów i z Konopisk.

Zbiórka Fundacji Adullam – link

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024