Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraca cykl Aleje tu się dzieje, ale to nie wszystkie muzyczne niespodzianki, jakie szykuje miasto

Facebook Twitter

Wakacyjne weekendy w Częstochowie na pewno nie będą należały do nudnych. Mamy dobrą informację. Wraca znany i lubiany cykl. Magistrat zapowiada powrót muzycznej odsłony cyklu „Aleje - tu się dzieje!”.

Plac Biegańskiego
fot. Jolanta Urbańska

Aleje tu się dzieje

Pierwszy koncert już dziś (7.07) o godz. 19.00 na pl. Biegańskiego:

Robert Jasiak: Wraca cykl Aleje – tu się dzieje. Pierwszy koncert już 7 lipca, właśnie na placu Biegańskiego, na przeciw odwachu. To jest ten mały budynek blisko ratusza, w samym centrum miasta. Wystąpią dla Państwa muzyczni astronauci. Myślę, że to będzie też takie otwarcie weekendu właśnie z miastem Częstochowa. Zapraszam Państwa bardzo serdecznie, bo będzie miło spotkać się po latach i po prostu cieszyć się dobrą muzyką w centrum miasta. Wstępna to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.

– mówi Robert Jasiak, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu. W ten weekend zainaugurowany zostanie cykl koncertów, które ożywią kulturalnie przestrzeń Starego Rynku.

Na czas wakacji zaplanowane są cztery imprezy. Tym razem wystąpi częstochowska grupa, która nie boi się eksperymentować z dźwiękiem:

Robert Jasiak: Z Kulturą na Stary Rynek to kolejna propozycja kulturalna, jeśli chodzi o koncerty. W sobotę 8 lipca o godzinie 18:00 wystąpi zespół Fuzja. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Jest to bardzo rozpoznawalna grupa rockowa z naszego miasta, także myślę, że sobotę można spędzić właśnie na Starym Rynku. To miejsce pomimo tego, że jest stworzone przede wszystkim, aby pokazywać jak wygląda ratusz dawny naszego miasta, to stworzyło się też miejsce na koncerty.

W najbliższą sobotę częstochowianie będą mogli wziąć udział w dwóch imprezach plenerowych. Pierwsza to koncert z cyklu „Z kulturą na Stary Rynek”, a druga to „Festiwal – Koncerty na Bieganie”, gdzie przewidziane zostały rozrywki, konkursy i zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych:

Robert Jasiak: Będzie się działo wiele atrakcji. Będzie między innymi koncert zespołu Blurred Pink o godzinie 19:00. To jest naprawdę dobry zespół. Można było go posłuchać niedawno na festiwalu Frytka Off, ale teraz w innej przestrzeni. Także mam nadzieję, że będzie cieszył mieszkańców i te osoby, które na festiwalu nie mogły być. Będzie też również wiele atrakcji. Będzie strefa zdrowia, strefa animacji, także strefa chillout. Zapraszam. Można odpocząć w samym centrum miasta, na placu Biegańskiego, z dobrą muzyką i z atrakcjami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023