Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VI Jurajskie Zawody Balonowe w Janowie i Olsztynie poleca Radio Jura

Facebook Twitter

VI Jurajskie Zawody Balonowe w Janowie i Olsztynie poleca Radio Jura. To jednocześnie sportowa rywalizacja miłośników tej dyscypliny w ramach Balonowego Pucharu Polski. Spotykamy się w jurajskich gminach między 6 a 9 lipca.

fot. Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

VI Jurajskie Zawody Balonowe

Piknik Balonowy odbędzie się już 7 lipca od godz. 18.00, dlatego warto pojawić się na terenie Złotego Potoku. Mówi wójt Edward Moskalik:

Edward Moskalik: Rozegrane zostaną zawody balonowe o Puchar Polski. To oczywiście jest piękne widowisko dla publiczności połączone z rywalizacją sportową. Osoby, które będą na miejscu będą mogły podziwiać start blisko 20 ekip balonowych, pokazy świecenia balonów. Można popodziwiać nasze uroki przyrody. Będąc można również skosztować pysznego pstrąga, z którego tutaj słyniemy.

W programie także symulatory, pokazy paralotni i wiatrakowców, będzie ponadto okazja do lotu balonem na uwięzi

– dodaje wójt Janowa. Równie efektownie wyglądają zawody balonowe, które co roku obserwują odwiedzający miasto i gminę Olsztyn, zachęca burmistrz Tomasz Kucharski.

Tomasz Kucharski: 8 lipca odbędzie się ogromny start spod błoni ruin zamku w Olsztynie, wystartuje 20 balonów. Spodziewamy się świetnego widowiska. Jeśli tylko dopisze pogoda, to będą to na pewno niezapomniane wrażenia, na które bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy 8 lipca w sobotę do Olsztyna.

Edward Moskalik: Zapraszamy już dzisiaj 6, 7, 8 lipca do Janowa i do Olsztyna na pokazy balonowe. Organizatorami zawodów jest Gmina Janów oraz Miasto i Gmina Olsztyn, a także Aeroklub Śląski

– zapraszali wójt Edward Moskalik i burmistrz Tomasz Kucharski. Przypomnijmy pierwszy lot w czwartek 6 lipca o godz. 19.00 w Złotym Potoku. W piątek (07.07.) drugi lot bladym świtem, o 5.30, a trzeci, wieczorny start o godz. 19.00. Do tego piknik i nocne świecenie balonów. W sobotę 8 lipca podobne atrakcje w Olsztynie, a finałowe loty balonów i wręczenie trofeów dla najlepszych drużyn w niedzielę (09.07.). Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 12.00. Imprezie patronuje Radio Jura.


Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023