Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

WORD Częstochowa: egzaminują przyszłych motocyklistów, kolejki krótsze niż w innych miastach

Facebook Twitter

Warunki pogodowe stają się coraz lepsze, więc WORD Częstochowa i w jego oddział terenowy w Zawierciu znów prowadzą egzaminy praktyczne na kategorie A. Motocykliści czekali na tę szansę.

WORD Częstochowa: egzaminują przyszłych motocyklistów

Mówi Włodzimierz Mogiła, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Włodzimierz Mogiła: Już od pierwszych dni kwietnia uruchomiliśmy tego rodzaju egzaminy. Wcześniej w okresie jesiennym przeprowadzone były egzaminy teoretyczne także osoby, które pomyślnie zdały egzamin teoretyczny na kategorię A, teraz mogą już przygotowywać się do zdania egzaminu praktycznego. Pierwsze egzaminy już się przeprowadzają, zarówno w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie, jak w naszym ośrodku terenowym w Zawierciu. Tam przypomnę, że cały sprzęt, cała infrastruktura jest praktycznie nowiutka, wszystko jest tam na najwyższym poziomie.

fot.facebook.com/WORDCzestochowa

Zwykle wiosną czas oczekiwania na egzamin jest krótszy, więc warto nie odkładać takich planów na później.

Włodzimierz Mogiła: W Częstochowie czas oczekiwania to jest do 10 dni na kategorię A, w Zawierciu w ciągu tygodnia czasu jesteśmy w stanie się wyrobić z takim egzaminem. Także serdecznie zapraszamy. Terminy w innych WORDach sięgają prawie 3- 4 tygodni. My możemy taki egzamin przeprowadzić w bardzo krótkim czasie. To jest też bardzo ważne i właściwie to jest też taka zachęta, że gdyby się komuś nie powiodło w danym terminie, to bardzo szybko będąc zdeterminowanym, może sobie ustalić termin kolejny.

Egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe w częstochowskim WORDzie przywrócono 2 kwietnia

– dodaje dyrektor Mogiła. Jak co roku egzaminy przeprowadzane będą, dopóki pozwolą na to warunki pogodowe, głos w tej sprawie oddajmy egzaminatorowi. To Artur Adamiak, egzaminator w WORD w Częstochowie.

Artur Adamiak: Egzaminy, które teraz rozpoczęliśmy, to są osoby, którym nie udało się uzyskać uprawnień w zeszłym roku, więc teraz ten popyt jest wydaje mi się troszeczkę mniejszy, aczkolwiek z tygodnia na tydzień będzie coraz większy. No i takie epicentrum jest już przed końcem sezonu, bo wtedy wszyscy chcą, żeby na następny rok już wystartować z upragnionym prawo jazdy w ręku. Należałoby, jeżeli ktoś ma taki zamysł, przystąpić do szkolenia i od razu przyjść na ten egzamin. Nie czekać na ostatnią chwilę, dlatego że później okres zimowy i te warunki pogodowe są takie, jakie są. Z tego względu te egzaminy zostają później przerwane.

 

Dodajmy, że częstochowska placówka wymienia swoją flotę, co na pewno poprawi komfort kandydatów na kierujących. Jeżeli chcemy uzyskać prawko w tym sezonie, warto zarezerwować terminy egzaminów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024