Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Większe utrudnienia przy Jesiennej w związku z rozbudową

Facebook Twitter

W dzielnicy Wrzosowiak od wtorku (11.01.) większe utrudnienia związane z rozbudową ul. Jesiennej. Trwa budowa jej drogowego połączenia z ul. Bór w Częstochowie.

fot. Pixabay

Możemy spodziewać się pierwszych niedogodności w obrębie realizowanych robót. W związku z budową kanału deszczowego przez około miesiąc wystąpią utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej. Za utrudnienia przepraszamy. Rozbudowa ul. Jesiennej wraz z budową łącznika drogowego z ul. Bór usprawni komunikację w południowych rejonach miasta. Przebudowany zostanie także istniejący ślad ul. Jesiennej, od ul. Rydza Śmigłego do al. 11 Listopada

– zapowiada Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Kierowcy jedźcie ostrożnie w rejonie prowadzonych prac, możliwe czasowo są przestoje i utrudnienia. Docelowo nowy łącznik drogowy powinien rozładować jednak spiętrzony ruch w tej części miasta. To jednak kwestia najbliższych dwóch lat, bo największe prace przy Jesiennej jeszcze przed nami:

Roboty obejmą pełną infrastrukturę drogową. Na całej długości drogi w starym i nowym śladzie powstaną też chodniki i droga rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Koszt całości zadania wynosi niespełna 15,5 mln złotych – 4,9 mln złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota to środki budżetu miasta. Prace przygotowawcze zaczęły się jeszcze z końcem ubiegłego roku. Finał wszystkich robót przewidziano natomiast na drugą połowę maja 2023 roku.

Tyle rzecznik MZD w Częstochowie. Uważajcie wszędzie tam gdzie trwają rozpoczęte inwestycje drogowe.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj