Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa organizacja ruchu w Kiedrzynie – burza wśród kierowców, ale wygrały kwestie bezpieczeństwa, informuje miasto

Facebook Twitter

Zmiana w organizacji ruchu w Kiedrzynie, a wśród mieszkańców poruszenie. Postawienie jednego znaku burzę wywołało również w internecie. Pamiętajcie z Narcyzowej w Ludową obowiązuje nakaz skrętu w prawo.

Skąd konieczność zmiany dla kierowców?

W godzinach szczytu tworzyły się zatory, co generowało w połączeniu z dotychczasową organizacją ruchu niebezpieczne sytuacje na drodze. Kierowcy chcieli jak najszybciej włączyć się do ruchu. Na kwestie bezpieczeństwa zwracała uwagę policja, zwracali też uwagę okoliczni mieszkańcy, którzy odczuwali z tego tytułu dyskomfort. By tę sytuację zmienić, by udrożnić ten ruch i go lepiej skanalizować, została z polecenia Biura Inżyniera Ruchu zmieniona organizacja na wyjeździe z ul. Narcyzowej, jadąc od ul. Brata Alberta, od dzielnicy Północ w kierunku Kiedrzyna mam nakaz skrętu w prawo

– przypomina zmotoryzowanym Maciej Hasik z zarządu dróg, prosząc aby nie jeździć na skrzyżowaniu na pamięć i nie wymuszać skrętu w lewo. Jedziemy w prawo, a jeżeli chcemy zawrócić możemy to zrobić na najbliższym rondzie:

By pojechać w przeciwnym kierunku, mamy bardzo proste rozwiązanie – zajmie nam ono 1,5 minuty – należy skorzystać z ronda nieopodal i tam kontynuować jazdę po nawrotce w kierunku, który aktualnie jest nie do osiągnięcia z wyjazdu z ul. Narcyzowej. Łatwiej będzie skorzystać z wjazdu w lewo z ul. Ludowej w Narcyzową czy też ruch w ciągu ul. Ludowej będzie odbywał się dzięki temu płynniej, bo nie będziemy mieć tam przestojów i zatorów, które się tam tworzyły przy poprzedniej organizacji ruchu.

Zmianę na skrzyżowaniu Narcyzowej z Ludową wymusił duży potok samochodów i kwestia bezpieczeństwa, zdecydowali o tym miejscy urzędnicy zajmujący się organizacją ruchu w Częstochowie:

Wszyscy decyzyjni ludzie w Biurze Inżyniera Ruchu, jak i inżynierowie z MZD przypatrywali się pierwszym dniom funkcjonowania nowej organizacji ruchu i już pierwszy dzień roboczy w nowym roku przyniósł pozytywne efekty, bowiem w godzinach szczytu nie odnotowano tam niebezpiecznych sytuacji czy zatorów, które towarzyszyły przez dużą część poprzedniego roku właśnie kierowcom podróżującym ul. Narcyzową. Ta sytuacja powinna się na stałe poprawić. My na stałe przyzwyczajamy się do tej zmiany, nie jeździmy na pamięć, a patrzymy się na znaki.

Stosujcie się do nowego oznakowania, także w dobie wyższych kar za przewinienia drogowe. Kwestię zmian w Kiedrzynie podsumowywał dla nas Maciej Hasik – rzecznik MZD.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj