Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warszawska Granda: w jednej z walk triumfowała częstochowianka Ewa Szyler

Facebook Twitter

Sporty walki stają się coraz popularniejsze i przyciągają coraz więcej amatorskich zawodników. Członkowie klubu Azja Gym z Częstochowy wrócili z kolejnej odsłony Warszawskiej Grandy w K1, czyli jednej z największych imprez sportów walki dla zawodników niezawodowych.

Warszawska Granda
Ewa Szyler

Warszawska Granda z udziałem częstochowian

Gala odbyła się w minioną niedzielę 28 stycznia. Co dla nas ważne, w jednej z walk triumfowała częstochowianka Ewa Szyler:

Ewa Szyler: Walczyliśmy na Warszawskiej Grandzie. Niestety czterech zawodników zostało pokonanych pomimo wyrównanej walki, a mi udało się wygrać. Warszawski Granda jest bardzo fajnym, cyklicznym wydarzeniem, które jest świetnie zorganizowane. Wszystko jest zrobione na czas, zawodnicy są dobrze zaopiekowani. Szacunek dla Legii Warszawa, która to organizuje, bo naprawdę świetnie się sprawdzają. Faktycznie nasz klub Azja Gym był już tam chyba piąty raz albo nawet lepiej. Często nasi zawodnicy wygrywają. Jest to fajny sposób, żeby zacząć swoją przygodę z zawodami, ale organizacja jest naprawdę świetna i naprawdę dobrze się tam spędza czas. W tym odcinku brało udział około 90 zawodników, ale zdarzają się grandy, gdzie jest nawet 150 osób, które walczą.

Nasza zawodniczka swoją walkę wygrała poprzez sędziowski werdykt na punkty:

Ewa Szyler: Przeciwniczka była z Warszawy, była bardzo twarda, szybka, ale na szczęście okazałam się lepsza. Wygrałam na punkty. Walka trwała trzy rundy po dwie minuty.

Radio Jura: Ile czasu przygotowanie zajęło, bo to jest też trudny aspekt przygotowań do tego typu zawodów?

Ewa Szyler: Przygotowujemy się około miesiąca. Są te zawody amatorskie, ja też już mam swoje lata, mam 35 lat, dwójkę dzieci i nie zawsze mam tyle czasu, ile bym chciała. Natomiast trenujemy codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie.

Radio Jura:  To twój wysiłek, ale też praca wielu osób.

Ewa Szyler: Bardzo bym chciała podziękować moim trenerom za pomoc w przygotowaniach i za poświęcenie mi uwagi i swojego czasu.

– mówiła Ewa Szyler, z którą na temat niedzielnej (28.01.) Grandy rozmawiał Paweł Stępniewski. Gratulujemy zwycięstwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024