Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziewczyny z Rugby Club Częstochowa mają za sobą turniej w Mińsku Mazowieckim. Zajęły 6 miejsce

Facebook Twitter

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w miniony weekend (23.03) zawodniczki z klubu RCC. Częstochowskie rugbystki, rywalizowały na murawie w Mińsku Mazowieckim w V turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Ostatecznie podopieczne Dawida Dróżdża wróciły do Częstochowy z jednym zwycięstwem.

fot.fb/Rugby Club Częstochowa

Rugby Club Częstochowa

To dobry wynik ocenia Ewa Szyler, zwłaszcza że żeńska sekcja RCC miała długą przerwę, i jako drużyna, wróciła do treningów zaledwie kilka miesięcy temu:

 Ewa Szyler: Jakiś czas temu drużyna kobiet została reaktywowana. Na tym turnieju udało nam się wygrać jeden mecz z dziewczynami z Rzeszowa, pokazałyśmy naprawdę fajną grę, zgranie i ducha walki. Były to owoce ciężko przepracowanego sezonu zimowego. W turnieju wzięło udział siedem drużyn. My grałyśmy cztery mecze, wyszłyśmy z ligi i walczyliśmy o piąte miejsce. Niestety, skończyłyśmy na szóstym miejscu. Pomimo tego, iż gra była bardzo wyrównana. W kobiecym rugby są dwie ligi, my gramy w pierwszej lidze.

– to odległe szóste miejsce, mówi zawodniczka Ewa Szyler, ale na boisku widać było pełne zaangażowanie całej drużyny. To dobry prognostyk na przyszłość:

Ewa Szyler: Można powiedzieć, że wróciłyśmy z wielką pompą, ponieważ pojechało nas aż 12 zawodniczek. Niestety Sylwia nasza skrzydłowa doznała bardzo mocnej kontuzji zaraz w pierwszym meczu. Później grałyśmy w okrojonym składzie. Natomiast wszystkie dziewczyny walczyły bardzo dzielnie i pokazały ducha walki. Od tego sezonu mamy nowego trenera, Dawid Dróżdż, który świetnie się sprawdza w tej roli, bardzo nas motywuje i ma do nas cierpliwość. Już szóstego kwietnia pojedziemy na kolejny turniej, tym razem do Gdyni.

Kolejne granie w ramach Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 już po świętach. „Do tych zawodów będziemy jeszcze lepiej przygotowane”- dodaje Ewa Szyler, kapitan RCC:

Ewa Szyler: Mam nadzieję, że tam pokażemy jeszcze więcej, uda nam się zająć co najmniej trzecie lub czwarte miejsce, na to przynajmniej liczę, ponieważ dziewczyny coraz lepiej grają, jesteśmy coraz lepiej zgrane i ta gra naprawdę dobrze zaczyna wyglądać. Zapraszamy do oglądania naszych zmagań na YouTube. Na naszym fanpage’u na pewno znajdziecie  link. Zapraszam wszystkie kobiety, które mają ochotę spróbować swoich sił na boisku. Nie ma u nas ograniczeń wiekowych. Najmłodsze zawodniczki ma 17 lat, natomiast najstarsza 43. Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 11.00 na Dąbrowskiego na stadion lekkoatletyczny, proszę przyjść, spróbować swoich sił.

Rugby w Częstochowie zadebiutowało w 2005 roku. Od tego momentu dyscyplina zyskuje coraz szersze grono sympatyków.

Skład RCC: Ewa Całus, Julia Weżgowiec, Barbara Jaworska, Magdalena Król, Monika Laskowska, Weronika Musialik , Magdalena Nawrot, Sylwia Nowacka, Patrycja Suska, Patrycja Szproncel, Ewa Szyler ( kapitan).

Trener: Dawid Dróżdż

Klasyfikacja turnieju w I lidze:

1. KS Budowlani Łódź
2. Black Roses Posnania Poznań
3. AZS AWF Warszawa
4. Atomówki Łódź
5. Rugby Biesal
6. Rugby Club Częstochowa
7. Błyskawice Rugby Rzeszów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj