Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Rankingu Uczelni Wyższych awans UJD i szczególnie widoczny awans Politechniki

Facebook Twitter

Warszawskie, krakowskie i poznańskie uczelnie wyższe najlepsze w skali kraju, według najnowszego Rankingu Perspektyw. Opublikowano najnowsze zestawienie. Jak w nim wypada Politechnika Częstochowska i nasze UJD?

Politechnika Częstochowska awansowała o kilka miejsc w tym roku na miejsce 32. Wyżej niż przed rokiem sklasyfikowano też Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, ale znajduje się w rankingu dopiero w siódmej dziesiątce.

Wśród najlepszych uczelni technicznych w 2022 roku może cieszyć 8. miejsce Politechniki Częstochowskiej. Znalazła się na nim ex aequo z Politechniką Krakowską i Politechniką Lubelską.

Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” już po raz 23. Zestawienie obejmuje zarówno publiczne i wiodące uczelnie, jak zawsze utrzymujące się w krajowej czołówce Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Akademię Górniczo-Hutniczą. Są i szkoły niepubliczne, najlepszą z nich została Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking ogłaszany jest na dwa tygodnie przed rozdaniem świadectw maturalnych, gdy o swojej przyszłości decydują absolwenci wybierający właśnie uczelnie i kierunki studiów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023