Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa rekrutacja na studia w częstochowskich uczelniach wyższych. UJD z naborem do 10 lipca

Facebook Twitter

Trwa rekrutacja na studia w częstochowskich uczelniach wyższych. Na Uniwersytecie Jana Długosza profile kształcenia są dostosowywane do rynku pracy. To główny cel przy okazji otwieranych nowych kierunków, które mają zachęcić studentów do podjęcia nauki.

UJD, Uniwersytet Jana Długosza
Fot. facebook.com/UJDCzestochowa

Trwa rekrutacja na studia w częstochowskich uczelniach wyższych

Mówi Marek Makowski, rzecznik częstochowskiego Uniwersytetu:

Marek Makowski: Blisko 60 kierunków studiów pierwszego, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich oraz zakończonych uzyskaniem tytułu inżyniera proponuje w tym roku Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Tegoroczna rekrutacja rozpoczęła się z początkiem czerwca. Potrwa do 10 lipca. Na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich uczelnia przygotowała w tym roku ponad 3400 miejsc. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby studiować w naszym Uniwersytecie. Wzorem minionych lat rekrutacja odbywa się poprzez stronę internetową.

Wśród nowych kierunków są też takie prowadzone w języku angielskim. Pierwszy raz kandydaci rekrutowani są na nowy kierunek – farmację. Studia prowadzone będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Te ostatnie odbywać się będą w formie weekendowej, co pozwoli na podjęcie nauki osobom aktywnym zawodowo.

Marcin Sosnowski: Kierunek, którego absolwenci dynamicznie wejdą na rynek pracy, znajdą ciekawe miejsca pracy, zatrudnienie, które gwarantuje spełnienie zawodowe, ale też i taką satysfakcję ekonomiczną. Oczywiście farmacja to jest bardzo szeroki kierunek. Staramy się kształcić na kierunku farmacja bardzo kompleksowo i jednocześnie szeroko, tak aby nasi absolwenci mogli znaleźć zatrudnienie przede wszystkim jako managerowie aptek, przede wszystkim jako osoby, które zajmują się proponowanie nowych rozwiązań farmaceutycznych. Być może również i związać się z nami na dłużej i realizować się jako naukowcy, którzy będą rozwijali nowe formulacje lekowe, bo w tym również mamy bogate doświadczenie

– ocenia dr hab. inż. Marcin Sosnowski, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych. UJD proponuje ponadto kandydatom naukę na studiach inżynierskich, zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia. Ze względu na poszukiwania konkretnych specjalistów przez przedsiębiorców, warto zwrócić uwagę na co najmniej dwa kierunki studiów:

Marcin Sosnowski: Kierunek innowacyjnej technologii, nowoczesne materiały oraz kierunek produkcji i marketing żywności. Ten pierwszy kierunek prowadzimy już od kilku lat. Mamy tutaj szerokie grono absolwentów. Absolwenci ci znajdują zatrudnienie w zawodzie, są bardzo poszukiwani przez pracodawców. Drugi bardzo ciekawy kierunek inżynierski to kierunek produkcji i marketing żywności. Bardzo szeroki, szeroko profilowy kierunek. Kierunek również tworzony we współpracy z pracodawcami. Kierunek, po którym studenci znajdują zatrudnienie w firmach związanych z szeroko rozumianym przemysłem spożywczym, mogą zostać managerami w różnego rodzaju firmach zajmujących się marketingiem żywności

– dodaje Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych – dr hab. inż. Marcin Sosnowski. UJD rekrutuje w tym naborze do 10 lipca.

Więcej o rekrutacji na stronie Uniwersytetu Jana Długosza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj