Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W niedzielę (23.10.) Mistrzostwa Polski Kobiet do lat 16 w rugby 7. Częstochowa zachęca do kibicowania

Facebook Twitter

Za niespełna tydzień, 23 października w Częstochowie II turniej Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16 w rugby-7. Kibice tego sportu przyzwyczaili się już, że rozgrywki toczą się u nas na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, przy ul. Dąbrowskiego. Ta arena będzie też miejscem starć w kobiecym rugby, którego popularność stale rośnie.

Przedstawicielki częstochowskiego RCC mają sukcesy na koncie:

Michał Krzypkowski: Mamy tam swoją drużynę. Pierwszy medal mistrzowski ten zespół zdobył rok temu. Zdobyliśmy wtedy wicemistrzostwo Polski kobiet do lat 16-stu. W tym roku część dziewczyn zostało w klubie i znowu będziemy starać się walczyć o medale w nadchodzącym sezonie. Gramy w forule Rugby 7. Tam jest mniej kontaktu, ale za to więcej operowania piłką, przydaje się więcej cech motorycznych. Jednak jest to widowiskowe, jest więcej przyłożeń i łatwiejsze do zrozumienia dla człowieka, który ogląda rugby po raz pierwszy.

– mówi Michał Krzypkowski z Rugby Clubu Częstochowa. Faza grupowa rozpocznie się o godz. 10.00. Finały planowane są od 14.00. Zapowiadają się widowiskowe mecze. A czy kobiece rugby różni się od męskiej odmiany tej dyscypliny?

Michał Krzypkowski: Tak jak w innych sportach. Są pewne różnice między męski odmianami dyscypliny a żeńskimi. Tak samo jest w rugby, chociaż w przypadku polskiego, kobiecego rugby – odnosimy duże sukcesy. Polski zostały mistrzyniami Europy. Mało brakło również do awansu do serii, gdzie grają najlepsze kadry z całego świata. Tak czy inaczej, dziewczyny z Polski wiodą zdecydowanie prym.

– dodaje Michał Krzypkowski. Rywalizować ze sobą będą drużyny: Rugby Clubu Częstochowa, zespoły z Gdańska, Krakowa, Łodzi, Lublina, Rzeszowa i Sochaczewa. Zachęcamy do kibicowania. Wstęp jest wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023