Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już najmłodsi trenują rugby. Częstochowski klub RCC prowadzi otwarte treningi dla dzieci i młodzieży

Facebook Twitter

Ruszył cykl darmowych treningów w rugby dla dzieci i młodzieży w częstochowskich dzielnicach. Młodzi adepci mogą spróbować sił w tej dyscyplinie dzięki aktywności częstochowian w Budżecie Obywatelskim. Zadanie realizuje Rugby Club Częstochowa.

Fot. facebook.com/rcczestochowa

Częstochowski klub RCC prowadzi otwarte treningi dla dzieci i młodzieży

Darmowe treningi rugby z RCC dla dzieci i młodzieży, poleca Michał Krzypkowski:

Michał Krzypkowski: w tym okresie chcemy tę warstwę rugby rozpropagować jeszcze bardziej, pokazać, jak rugby wygląda w rzeczywistości i zachęcić dzieci i rodziców do przyjścia później do klubu. Jesteśmy zadowoleni z tego, że rugby jest dość mocno popularne w naszym mieście. Dużo osób o nas wie, że istniejemy, że szkolimy młodzież, co jeszcze parę lat temu nie było takie oczywiste, a aktualnie to naprawdę bardzo fajnie działa i widzimy, że ta społeczność lokalna nami fajnie oddziałuje.

Co tydzień w godzinach popołudniowo-wieczornych zajęcia odbywają się na boisku w Gnaszynie-Kawodrzy, na Parkitce, w dzielnicach Lisiniec i Podjasnogórska. Mogą do treningów przymierzyć się nawet kilkuletnie dzieci – zarówno dziewczynki jak i chłopcy:

Michał Krzypkowski: Zacząć najlepiej im wcześniej, tym lepiej. Później w wieku seniorskim mamy już bardzo duże doświadczenie w tej grze. Natomiast my nie zamykamy się na żadne dziecko, na jednego zawodnika czy chłopaka, czy dziewczynkę, bo działamy koedukacyjnie do pewnego momentu. A później jest podział na dziewczyny i chłopaki w tych kategoriach starszych, wiekowych. Jesteśmy otwarci, przyjmiemy każdego. Zawodnicy, którzy początkowo być może odstawały od grupy. Ile jestem pod względem motoryki, to dzięki regularnym treningom ci zawodnicy później wracają na fajnych.

– dodaje Michał Krzypkowski z częstochowskiego RCC. Być może uda się odkryć młode rugby talenty:

Radio Jura: Widzicie w tym swój przyszły narybek?

Michał Krzypkowski: Tak jest. Mam nadzieję, że przez te zajęcia pierwsze rozpromujemy taką formę aktywności, jaką jest Rugby i też dzięki temu pozyskamy kolejnych zawodników do grup młodzieżowych. I to już następowało w latach poprzednich. Mamy w historii swoich zawodników, którzy zaczynali na tych zajęciach z budżetu obywatelskiego, a później trafiają do nas, do klubu, do sekcji dziecięcych, młodzieżowych.

Rozmawiał Mariusz Osyra. Szczegółów i harmonogramu otwartych treningów szukajcie na stronie RCC i na profilu FB klubu Rugby Club Częstochowa.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023