Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mali garną się do rugby. Wciąż jeszcze kilkulatki mogą dołączyć do RCC

Facebook Twitter

Mali częstochowscy uczniowie już od szóstego roku życia odkrywają grę w rugby. Grają na uproszczonych zasadach i na mniejszym boisku, ale dyscyplinę wybierają coraz chętniej, za sprawą aktywności lokalnego klubu RCC.

fot. facebook.com/rcczestochowa

To też dobra podpowiedź dla rodziców:

Radio Jura: Rodzice szukają aktywności sportowej dla dzieci.

Michał Krzypkowski: Dokładnie, a to jest bardzo fajna aktywność, zwłaszcza widać po małych dzieciach. Rodzice się boją kontaktów w rugby.

Radio Jura: To nie musi być agresywny sport.

Michał Krzypkowski: Kontakt jest bardzo naturalny. Dzieci się lubią bawić, lubią się nawzajem przewracać, popychać, walczyć ze sobą, rywalizować. Idealne warunki. Na meczu mają rugby, które uniemożliwiają grę nieczystą, niebezpieczną i wszystko się dzieje w bardzo bezpiecznych, komfortowych warunkach. Dzieci to uwielbiają, zwłaszcza w deszczu.

Z Michałem Krzypkowskim z Rugby Clubu Częstochowa rozmawia o tej dyscyplinie Mariusz Osyra. Trenują już 6-latki, mają przy tym sporą frajdę. Od najmłodszych lat treningi pozwalają im też rozbudzić pasję do sportu. Małe drużyny szlifują formę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, przy ul. Dąbrowskiego.

Michał Krzypkowski: Informację mamy bardzo fajną dla rodziców, ponieważ w okresie od końcówki marca do końca października trenujemy na stadionie lekkoatletycznym, zimą przenosimy się na hale sportowe przy szkołach, ale raczej w centrum tak, żeby każdy miał możliwość dojechania z dalszej części miasta. Dopiero co skończyliśmy nabór, dołączyły do nas kolejne dzieci. Jak ktoś się spóźnił, to jest opcja dołączenia. Wystarczy się z nami skontaktować za pośrednictwem fanpage lub strony www.

Radio Jura: Od którego roku życia?

Michał Krzypkowski: Od 6. roku życia zapraszamy do klubu.

Do gry w rugby zachęcał Michał Krzypkowski z RCC. O aktywności sportowej dla dzieci rozmawiał Mariusz Osyra.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024