Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rugby Club Częstochowa: Uczniowie z częstochowskich podstawówek najlepsi w finale wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag

Facebook Twitter

W Hali Polonia rozegrany został finał wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag. Częstochowę reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Narutowicza z klas V i VI oraz gracze ze Szkoły Podstawowej nr 52 w kategorii klas IV.

Rugby Clubu Częstochowa
fot. FB/RUGBY TAG - Śląskie i Opolskie

Rugby Club Częstochowa: Uczniowie z częstochowskich podstawówek najlepsi w finale wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag

Obie zwyciężyły w swoich kategoriach i awansowały do ogólnopolskiego finału. Ta rywalizacja odbędzie się 12 grudnia w Warszawie. Przy okazji finału Szkolnej Ligi Rugby przypominamy, że klub RCC z Częstochowy szkoli już najmłodszych graczy. Upraszcza też dla młodych rugbystów zasady i zaprasza chętnych do gry.

Michał Krzypkowski:  Uproszczone są łatwiejsze dla tych zawodników do lat 12, do wieku żaka włącznie. Gramy nie na całym boisku. Już od młodzika, czyli tej kategorii najstarszej grają na prawie całe boisko, jedynie o 5 metrów zwężone z każdej strony. I tam już są przepisy praktycznie takie jak w normalnym rugby. Zabawa świetna dla każdego zawodnika. W tych zawodach są medale. Chodzi głównie o ten rozwój dzieci. Pilnujemy, żeby to było jeszcze maksymalnie bezpieczne.

Michał Krzypkowski – Rugby Club Częstochowa

Mówi Michał Krzypkowski z Rugby Clubu Częstochowa. Co ciekawe nie ma górnej granicy wieku także w seniorskich rozgrywkach, dlatego w rugby sprawdzają się nawet rodzice najmłodszych zawodników.

Michał Krzypkowski: Górnej granicy nie mamy wyznaczonej. Nawet fala naborowa w grupach seniorskich to byli rodzice naszych zawodników, rywalizujący, więc to były osoby w wieku 30 lat, niektórzy pod 40 podchodzący. Zaczęli trenować, trenują dalej, nic im się nie stało. Są bardzo zadowoleni i też polecają. Nie ma górnej granicy, więc zapraszamy każdego, kto by chciał tego sportu spróbować.

Szczegółów na temat rozgrywek częstochowskiego rugby szukajcie na profilach RCC.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024