Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rugby Club Częstochowa szkoli młodzież oraz zaprasza na treningi dorosłych!

Facebook Twitter

Za sprawą częstochowskiego RCC dzieci i młodzież poznają dla siebie często zupełnie nową dyscyplinę, czyli grę w rugby. Trwają letnie treningi sportowe, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Michał Krzypkowski z Rugby Clubu Częstochowa

Jaki jest odbiór tego sportu wśród najmłodszych?

Michał Krzypkowski: Jest to dla nich ciekawostka, ponieważ sama piłka jest inna niż wszystkie inne, więc to sprawiają, że dzieci się bardziej zainteresowane tym sportem. Też w ramach tych zajęć z Budżetu Obywatelskiego używamy 'tagów”, czyli tej formy bez kontaktowej bardzo często, więc jest to kolejny gadżet, który też dzieciom się podoba i są jest zainteresowane, żeby brać udział w tych zajęciach. Zaczynamy od zabaw, zabaw z piłką i z czasem coraz bardziej komplikujemy te treningi.

To podpowiedź również dla tych, którzy aktywności dla dzieci będą poszukiwać w nowym roku szkolnym, uważa Michał Krzypkowski z Rugby Clubu Częstochowa. Dla najmłodszych zasady rugby są upraszczane, aby potem mogły stopniowo poznawać wszystkie reguły tych rozgrywek:

Michał Krzypkowski: Im dalej w las, tym coraz trudniejsza dyscyplina. Jeśli chodzi o rozrywki dziecięce, młodzieżowe. Zaczynamy od bardzo uproszczonych zasad. Nie ma dużo komplikacji, nie ma dużo tych regulacji, więc jest to o wiele prostsza gra i dzięki temu, że dziecko w danym wieku już to opanowało, przechodzą do kolejnej kategorii dochodzą kolejne przepisy, ale już są do tego przygotowane. Początkowo mają pewną trudność, ponieważ rugby jest o tyle dziwnym sportem, że podajemy piłkę tylko i wyłącznie do tyłu (…).

Także i takie, nietypowe dla innych dyscyplin z piłką, zasady rządzące rugby, młodzi zawodnicy poznają podczas treningów. Bardziej rozmiłowani w tej grze w przyszłości mogą zasilić drużyny seniorskie. RCC w naszym mieście rozwija drużyny na kilku szczeblach, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt:

Michał Krzypkowski: Rozpoczęliśmy nabór do grup seniorskich – zarówno męskiej jak i żeńskiej. Wszystkie osoby w wieku 17 plus – zapraszamy do klubu. Trzeba wejść na nasz fanpage klubu na Facebooku, Instagramie czy na stronę www i tam znajdziemy informację z linkiem do formularza z zapisami. Bardzo prosty formularz – wypełniamy. Wszystkiego będziemy uczyli od kompletnych podstaw, więc nie wymagamy znajomości przepisów, umiejętności chorobowych. Wszystko będziemy od podstaw szkolili.

O treningach z rugby dla dzieci, jak i naborze do starszych składów informował nas Michał Krzypkowski, przedstawiciel RCC.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024