Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rugby Club Częstochowa: Ferie z jajem, czyli rugby bezpłatnie i dla wszystkich, już od 4 roku życia

Facebook Twitter

Ferie zimowe, to dobry moment, aby odkryć dla siebie nową dyscyplinę sportu. Rugby Club Częstochowa przygotował serię bezpłatnych zabaw, treningów i spotkań nawet dla najmłodszych.

Rugby Club Częstochowa zaprasza na Ferie z jajem!

Klub adresuje swoje zajęcia już do 4-latków z częstochowskich przedszkoli.

Michał Krzypkowski: W ferie zimowe robimy akcję Ferie z jajem. Już kolejny raz zapraszamy dzieci i młodzież na otwarte treningi rugby, na których możesz zobaczyć, jak rugby wygląda z bliska, jak wygląda trenowanie w klubie, trenerzy, sprzęt i w ogóle piłka i cały ten nasz sport.

Radio Jura: A ponieważ piłka jest inna, specyficzna, nie każdy być może takie piłki dotykał, to jest okazja, żeby przełamać barierę niewiedzy, jeśli chodzi o rugby.

Michał Krzypkowski: Dokładnie. Można przyjść, bezpłatnie zobaczyć jak trening wygląda razem z dzieckiem, które chce rozwijać się w tym sporcie.

Ferie z rugby to również zaproszenie dla nastolatków, którzy chcą znaleźć sport dla siebie. Będzie można się poruszać, aktywnie spędzić czas, a być może i zainteresować się grą na poważnie:

Michał Krzypkowski: Treningi będą się odbywały na halach sportowych w liceum w Koperniku, na Nowickiego 18, a także w Zespole Szkół Gastronomicznych. Na Instagramie znajdą Państwo szczegółowy harmonogram. Zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta od czwartego roku życia aż do 16. Ponieważ mamy od wiosny w zeszłym roku przedszkolaków. Tam jest głównie zabawa i ogólny rozwój sportowy z delikatnymi elementami rugby. Już zapraszamy, żeby można było w klubie od tego wieku tyle lat działać.

W środku zimy zawodnicy i trenerzy nie zasypiają, tyle że rugby z trawiastej nawierzchni miejskiego boiska przenosi się pod dach hali treningowej. Młodzi uczestnicy darmowych treningów poznają absolutne podstawy tej gry:

Michał Krzypkowski: Tych grup będzie pięć (..). Mamy te zajęcia na salach, na matach zapaśniczych. Tam głównie szlifujemy podstawy tego sportu, wiec jest idealny moment, żeby dołączyć. Będziemy nowe osoby wdrażali od samych podstawach.

Polecał Michał Krzypkowski z Rugby Clubu Częstochowa. Szczegółów odnośnie bezpłatnych treningów w czasie „Ferii z jajem”, szukajcie w mediach społecznościowych- TUTAJ. Treningi ruszają w środę 31 stycznia.

Rugby Club Częstochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj