Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Kiedrzynie na terenie parafii przygotowują w gronie sąsiadów jasełka. Przedstawienie 1 i 6 stycznia

Facebook Twitter

"Kolędowanie po sąsiedzku" to pomysł mieszkańców Kiedrzyna na okres po świętach Bożego Narodzenia i po Nowym Roku. 1 i 6 stycznia będzie można obejrzeć przygotowywane przedstawienie jasełkowe.

Fot. Facebook: Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie

Jasełka w Kiedrzynie – „Kolędowanie po sąsiedzku”

Znalazło się już grono odważnych aktorów-amatorów, a całość przygotowuje ze współpracownikami i tutejszą parafią ks. Adam Prokop:

Ks. Adam Prokop: Pomysł na jasełka narodził się dość nieoczekiwanie podczas spotkania z księdzem Szymonem Stępniakiem. Stwierdził on, że być może znajdzie kilku odważnych, którzy zechcą rozpocząć karierę sceniczną. Rzeczywiście podczas pierwszego spotkania było sześć osób, które zdecydowały, że jasełka będą miały formę współczesną, a nie tradycyjną. Wydaje mi się, że najważniejszym przesłaniem jasełek jest właśnie idea przypomnienia ludziom o istocie świąt Bożego Narodzenia.

Z 6 osób, które początkowo zgłosiły swój udział, zespół występujących szybko powiększył się niemal dwukrotnie, mówi pomysłodawca sąsiedzkiego kolędowania. Będzie nowocześnie, bez tradycyjnej korony, siana czy kojarzonych z jasełkami przebrań, ale też z bogatą scenografią i kostiumami:

Ks. Adam Prokop: Ze wszystkimi kostiumami, oświetleniem, nagłośnieniem. Ostatecznie znalazło się 13 osób, które zechciały wystąpić w przedstawieniu. To i dużo, i mało. Wydaje mi się, że jak na inicjatywę pierwszą i na to, że większość z tych osób nie ma żadnego dotychczasowego doświadczenia scenicznego, jest to dużo, więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Jasełka dwukrotnie zobaczymy w parafii przy ul. Narcyzowej. Wstęp jest oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych.

Są dalsze plany podobnej aktywności w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego

Jeżeli tylko pierwsze przedstawienia okażą się udane, być może doczekamy się kolejnych:

Ks. Adam Prokop: Możliwe jest też przedstawienie hagiograficzne, np. odnoszące się do postaci patrona parafii, czyli brata Alberta Chmielowskiego. Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy też uda się stworzyć jakąś grupę teatralną, która będzie realizować różne dalsze projekty realizację, Misterium Męki Pańskiej lub w ogóle misterium wielkopostnego

– zapowiadał ks. Adam Prokop. Jasełka w Kiedrzynie pt. „Kolędowanie po sąsiedzku” już 1 i 6 stycznia. Polecamy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj