Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Charytatywny Wieczór Kolęd w Dolinie Miłosierdzia z okazji święta Trzech Króli

Facebook Twitter

Znane piosenki świąteczne, lubiane pastorałki i tradycyjne kolędy, zabrzmią w sobotę (06.01.) w Dolinie Miłosierdzia. Od ponad 20 lat odbywa się tutaj po Nowym Roku wspólne kolędowanie, które dodatkowo ma wymiar charytatywny.

Charytatywny Wieczór Kolęd

Charytatywny Wieczór Kolęd w Dolinie Miłosierdzia

Jak mówi Katarzyna Jastrzębska, organizatorka koncertu kolęd, każdy może się przyłączyć i wesprzeć przy okazji zbiórki 11-letnią Maję:

Katarzyna Jastrzębska: Jak co roku organizujemy Wieczór Kolęd w Dolinie Miłosierdzia w Święto Trzech Króli o godzinie 16:30, czyli już w najbliższą sobotę. Wstęp na wydarzenie jest wolne. Wszyscy występujący są tam całkowicie non-profit z dobrego serca i dzięki temu wszystkie zebrane środki podczas tego charytatywnego wydarzenia możemy przekazać na leczenie Mai Sojdy, to nastoletnia częstochowianka, która od urodzenia zmaga się z poważnymi schorzeniami. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Również po tym koncercie będzie zorganizowany kiermasz domowych ciast.

Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich, nie tylko mieszkańców Częstochowy. Co roku słuchacze przyjeżdżają też z innych miejscowości:

Katarzyna Jastrzębska: Staramy się też, żeby te koncerty były różnorodne, żeby występowały różne osoby, różne głosy, żeby ten repertuar był też ciekawy, interesujący. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy również rodziny z małymi dziećmi, ponieważ ten nasz koncert ma charakter taki bardzo swobodny. Będzie można z nami pośpiewać, będzie można potańczyć, jeśli ktoś ma ochotę, dobrze spędzić czas, ale właśnie też zrobić coś dobrego w to święto.

Radio Jura: Kto będzie komentował?

Katarzyna Jastrzębska: Zespół Tacy Różni, czyli jak sama nazwa wskazuje osoby o bardzo różnych profesjach, o różnych zainteresowaniach, ale jednoczy nas to, że na co dzień śpiewamy.

Wieczór Kolęd w Dolinie Miłosierdzia już jutro o godz. 16.30. Wstęp jest wolny. Polecała Katarzyna Jastrzębska z którą rozmawiał Mariusz Osyra.


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj