Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Galerii Jurajskiej zbadają serce – bezpłatnie i bez skierowania

Facebook Twitter

Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca będzie można wykonać EKG, pomiar ciśnienia oraz zmierzyć poziom cukru i cholesterolu we krwi. Wyniki od razu będzie można także skonsultować z lekarzami, którzy dyżurować będą w Galerii Jurajskiej przez cały dzień.

Lekarze udzielać będą także porad związanych m.in. z pierwszymi objawami chorób serca oraz profilaktyką. Oprócz tego w Jurajskiej będzie można wykonać badanie określające BMI, czyli wskaźnik masy ciała, a także wykonać analizę składu ciała, która ocenia m.in. zawartość wody i tłuszczu w organizmie. Przez cały dzień w galerii dyżurować będą także dietetycy, udzielający porad dotyczących zdrowego żywienia oraz diet stosowanych np. u osób z podwyższonym cholesterolem czy chorobą wieńcową. „Zadbaj o swoje serce” to ogólnopolska kampania edukacyjna, która namawia Polaków do badań oraz profilaktyki. W tym roku odbywa się ona aż w 7 regionach Polski. Częstochowa jest kolejnym przystankiem projektu. Na badania i konsultacje można zgłaszać się w godz. od 10 do 18.

Ważne – Co roku zawał dotyka blisko 100 tys. Polaków. Umiera na niego 35 tys. osób. Choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych przyczyn zgonu.  Tymczasem, jak alarmują kardiolodzy, wykonana w porę prosta diagnostyka i wprowadzone odpowiednie leczenie, może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024