Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

V Festiwal Kabaretowy w Radostkowie. Będzie rywalizacja na salwy śmiechu, poleca Radio Jura

Facebook Twitter

Po raz V w regionie Festiwal Kabaretowy Kaba-Rado. To propozycja zwłaszcza dla miłośników scenicznego humoru, i bardzo licznych w kraju grup kabaretowych. To wydarzenie, które ma ponadto u nas swoją tradycję.

Festiwal Kabaretowy w Radostkowie

Festiwal Kabaretowy w Radostkowie

Od małego gminnego przeglądu przeobraziło się przez kilka lat w poważany festiwal:

Konrad Flis: Realizowaliśmy program Gminnej Stolicy Kultury Radostków 2018 i właśnie w ramach tego programu zgłosiła się do nas wolontariuszka Marta Wołoska, która też jest członkinią kabaretu. Ona jest mieszkanką Dolnego Śląska. Sama podsunęła pomysł, żeby coś takiego zrobić na początku może w wersji przeglądu kabaretowego, a potem z biegiem lat przerodziło się to wszystko w festiwal. Mieliśmy duży odzew z kabaretów z całej Polski. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i mi się wydaje, że już mamy jakieś stałe grono odbiorców, które co roku do nas przybywa, do Radostkowa

– o piątej edycji festiwalu mówi Konrad Flis, jeden z organizatorów. Zainteresowani widzowie i artyści kabaretowi spotykają się w sobotę 14 października w siedzibie OSP Radostków w gminie Mykanów. Wszystko jest bezpłatne i nie trzeba polować na bilety. Nie zabraknie rywalizacji o miano najzabawniejszego kabareciarza:

Konrad Flis: Co roku w ramach festiwalu odbywa się konkurs Nasze Skrzydła Kabaretu. Co roku są to trzy drużyny. W tym roku również mamy trzy drużyny. Mamy kabaret NieRealia z Warszawy, stand-upera Krystiana Maciejewskiego z Poznania oraz nasz tutaj lokalny teatrzyk kabaretowy Panie Kumosie ze Skrzydłowa. W tym roku gwiazdą wieczoru jest Kabaret z Konopi. Jest to dosyć znany szerszej publiczności kabaret, ponieważ występował m.in. na Sopockich Toptrendach czy na Świętokrzyskiej Nocy Kabaretowej. Wydaje mi się, że gwiazda naprawdę ciekawa.

Zapowiadał jeden z organizatorów Festiwalu Kaba-Rado – Konrad Flis. Wydarzenie w tym roku pod patronatem Radia Jura.

Start w sobotę o godz. 17.00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023