Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Unikatowy poetycko-muzyczny koncert w Teatrze we wtorek 15 czerwca

Facebook Twitter

W najbliższy wtorek (15.06.) jedyny taki koncert w częstochowskim teatrze z unikatową poezją. Na scenie wojenne wiersze w interpretacjach muzycznych przedstawi Lena Piękniewska.

15 czerwca na scenie dużej pokażemy projekt muzyczny „Coś przyjdzie: miłość lub wojna”. Ten program jest wypadkową twórczego spotkania niezwykłej, utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki Leny Piękniewskiej z kompozytorem Pawłem Skorupką. Inspiracją do stworzenia projektu był wiersz „Marzenie”. Wiersz 13-letniego Abramka Koprowicza, napisany w łódzkim getcie, został przetłumaczony na kilkanaście języków i stał się symbolem dziecięcego pisarstwa w czasach zagłady

– ten unikatowy koncert w Częstochowie poleca Ewa Oleś, sekretarz literacki Teatru Mickiewicza. Obok muzyków zobaczymy też aktorów częstochowskiej sceny. Wróci także w poezji postać zmarłej niedawno Irit Amiel.

Podczas koncertu zabrzmią także wiersze innych dzieci z getta. Na fortepianie Jacek Kita, na skrzypcach Łukasz Czekała. W programie wiersze Irit Amiel przeczytają aktorzy naszego teatru Agnieszka Łopacka, Waldemar Cudzik. Bądźcie z nami 15 czerwca, o godz. 19:00.

Ewa Oleś zapraszała na koncert Leny Piękniewskiej, przypomnijmy na dużej scenie częstochowskiego teatru.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj