Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umowa śmieciowa została podpisana!

Facebook Twitter

Częstochowa rzutem na taśmę zdążyła z wprowadzeniem nowego systemu śmieciowego. Miasto umowę na wywóz nieczystości, z przedstawicielami firmy Remondis, podpisało wczoraj (1.07.). Do spotkania obu stron doszło podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Nadzwyczajną sesję zwołano w celu przeprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej:

Realizacja zadania już się rozpoczęła, zaczęliśmy od zabudowy wysokiej, zabudowa niska, czyli domki jednorodzinne – planujemy to wszystko.

Firma Remondis będzie odpowiedzialna za odpady z całego miasta, zarówno z tych nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych. Umowa będzie obowiązywać przez dwa lata.

Mówili Marek Oleś z firmy Remondis i Włodzimierz Tutaj rzecznik magistratu. Za wywóz śmieci miasto zapłaci ponad 26 milionów złotych. Przedsiębiorstwo już zaczęło rozwozić  pojemniki.

Remondis jako firma na pewno daje gwarancję dobrego, sprawnego wykonania tejże umowy, to firma duża, technicznie przygotowana. Nie powinniśmy mieć niebezpieczeństwa czy niespodzianek związanych z funkcjonowaniem systemu.

W najbliższym czasie wystąpimy z informacją do naszych mieszkańców, podamy terminy wywozu tych odpadów, które u nich zalegają.

Oczywiście za niedotrzymanie warunków umowy są zapisane stosowne kary umowne.

Mówili zastępca prezydenta miasta Mirosław Soborak, Marek Oleś z firmy Remondis i Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024