Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Turniej Wiedzy o Muzyce Rockowej: Dzieci udowodniły, że znają muzykę i historię 40-letniego zespołu T.Love [FOTO]

Facebook Twitter

Uczniowie z 11 szkół podstawowych zmierzyli się w Turnieju Wiedzy o Muzyce Rockowej. Tegoroczna, pierwsza od 3 lat edycja konkursu poświęcona była najbardziej znanemu zespołowi rockowemu, który wywodzi się z Częstochowy - T.Love.

Turniej Wiedzy o Muzyce Rockowej

Grupa Muńka Staszczyka świętowała rok temu 40-lecie, a lider był obecny podczas muzycznych zmagań dzieciaków:

Piotr Skuza: To jest bardzo szczególna postać, w szczególności dla tego miasta. Dlatego łatwiej w różnym wieku osobom się tą muzyką interesować. Myślę, że jest dobrze. Mamy 11 szkół, to jest turniej dedykowany uczniom szkół podstawowych. Chcemy krzewić taką znajomość tej muzyki od najmłodszych lat, żeby potem nie było takiej sytuacji, że np. studenci nie znają takich zespołów jak T Love, jak Kult, jak bardzo popularne zespoły, które na rynku polskim istnieją ponad czterdzieści lat. Dziesięć konkurencji przeplatanych naszymi wejściami muzycznymi. Gra zespół na żywo złożony ze znanych muzyków częstochowskich. Śmiem twierdzić, że to jest jedyny tego typu konkurs w Polsce

– mówi Piotr Skuza, organizator i nauczyciel z SP nr 38 w Częstochowie, pomysłodawca konkursu, z którym Radio Jura jest od samego początku, czyli od 12 lat.

W jury zasiadał sam Muniek Staszczyk:

Muniek Staszczyk: Myślę, że wpisaliśmy się w historię tego kraju, bo zawsze byliśmy blisko rzeczywistości, blisko ludzi. Oczywiście w tym też się zawierała jakaś sprawa społeczna, polityczna, ale staraliśmy się śpiewać o rzeczach uniwersalnych. Nieważne, kto rządzi w danym momencie, nieważne kim jest prezydent, jaka partia wygrywa, tylko nasz punkt widzenia. Piosenki T Love, czy mojego kolegi Kazika czy Grabarza z Pidżamy Porno są po prostu takimi hymnami pokoleniowymi różnych pokoleń. Teraz ludzie np. na koncerty T Love przychodzą często z dziećmi.

W tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy o Muzyce Rockowej, zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32, znali historię i repertuar T.Love doskonale. Uczestnicy mieli przed sobą niełatwe muzyczne zadania.

Muniek Staszczyk: Naprawdę bez wazeliny powiem fajny konkurs. Piotrek Skuza fajnie to wymyślił. Jest bardzo ciekawy zestaw pytań i to, że młodzieży się przede wszystkim chce rozmawiać o tak starym zespole. Jesteśmy zgredami, jak młodzież mówi boomerami, a jednak chcą i się fajnie dzieje.

Dariusz Zając: Kto by spamiętał przez 40 lat wszystko. Tam takie szczegółowe pytania są.

Muniek Staszczyk: Jestem lekkim dementem, ale nie aż takim. A utwory i płyty pamiętam. Nie występuję z prompterem , czyli takim urządzeniem, gdzie leci tekst. Pamiętam teksty

– mówili Muniek Staszczyk i Dariusz Zając, obecnie dyrektor Reymonta, niegdyś członek zespołu T. Love.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023