Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Lgocie Murowanej

Facebook Twitter

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Lgocie Murowanej został przesłany przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie. Informację tę przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

Wyrok za podwójne zabójstwo dla Krzysztofa R. skazany za rozbiórkę Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Gang oszustów wykorzystujących seniorów
fot.pixabay

Przypomnijmy, 10 sierpnia 2023 roku dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nieprzytomnego mężczyzny znalezionego w jednym z domów w gminie Kroczyce. Po przybyciu na miejsce policjanci i załoga karetki pogotowia stwierdzili, że 52-letni mężczyzna z ranami kłutymi brzucha nie daje oznak życia, a lekarz potwierdził jego zgon.

Na miejscu zbrodni, pod nadzorem myszkowskiego prokuratora, pracowali kryminalni i technik kryminalistyki. Do dochodzenia dołączyli także policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Okazało się, że sprawcą zabójstwa był kolega ofiary, obecnie oskarżony, który najpierw twierdził, że znalazł mężczyznę, a następnie wezwał pomoc.

Jakub L. przyznał się do winy, przyznając jednak, że nie jest w stanie wytłumaczyć motywów swojego brutalnego postępowania. Mężczyzna nie miał wcześniej żadnych konfliktów z prawem, jednak teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024