Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„To są dwa inne światy”: Trener Marek Papszun gorzko o warunkach, w jakich trenują piłkarze Rakowa

Facebook Twitter

"To są dwa inne światy"- tak o infrastrukturze sportowej, z jakiej korzystają piłkarze w Polsce mówi trener Rakowa Marek Papszun porównując ją do krajów zachodnich. Szkoleniowiec Rakowa gorzko podsumował to, w jakich warunkach trenują częstochowscy piłkarze.

fot. rakow.com

Raków od tygodnia przebywa na zimowym zgrupowaniu w Niderlandach. W środę (14.12) w drugim sparingu zremisowali 1:1 z RSC Anderlechtem- 34 krotnym mistrzem Belgii:

Marek Papszun: Mówimy o dwóch innych światach, czyli o świecie polskim i o tym, który tu ujrzeliśmy. To jest inny świat i nie ma co się dziwić, że odstajemy, że jesteśmy gorzej wyszkoleni, bo w warunkach, jakich my pracujemy, to są inne światy. Co do meczu, to wiele sytuacji w pierwszej połowie szczególnych, których nie wykorzystaliśmy. Pożyteczny mecz, bo zobaczyliśmy po raz kolejny, że nie jesteśmy tak, daleko mimo tego, że żyjemy w innym świecie, to możemy nawiązać równorzędną walkę, a momentami też być lepsi od tych zespołów zachodnich. Natomiast jak nie zrobimy progresu w kwestiach, o których mówiłem, to ciężko będzie nam to dogonić.

Mimo tak dużej różnicy pomiędzy warunkami w jakich przygotowują się piłkarze Raków w meczu z Anderlechtem miał milka dobrych sytuacji. W doliczonym czasie gry, bramkę dającą nam wyrównanie zdobył Sebastian Musiolik. Jak trener Marek Papszun ocenia skład swojej drużyny?

Marek Papszun: Wiedzieliśmy, że tych zmian jest stosunkowo mało, więc to też o czymś mówi. Też nie ma co narzekać. Ci zawodnicy, którzy grali dzisiaj trzymali poziom i to jest najważniejsze. Natomiast rywalizacja na pewno musi być większa i wierzę, że tak będzie w Turcji, a przede wszystkim po obozie w Turcji, że zawodnicy kontuzjowani dojdą, a też pokusimy się o jakieś transfery.

Przed piłkarzami Rakowa jeszcze jeden sparing. W sobotę (17.12) częstochowianie zmierzą się z Fortuną Sittard. Po powrocie z obozu z Holandii Raków uda się na przerwę świąteczno-noworoczną, a tuż po niej wyruszy na drugie zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie rozegra minimum 4 sparingi.

źródło: własne, BP Raków Częstochowa, facebook

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023