Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To dla studentów doskonała szansa na poznanie innych krajów, ludzi i kultur!

Facebook Twitter

Nowi znajomi, przyjaźnie, radość z poznawania innej kultury w różnych zakątkach Europy i Świata. Takie możliwości stwarza program Erasmus +.

Uniwersytet Jana Długosza zachęca studentów, doktorantów i absolwentów do wyjazdu stypendialnego na praktyki zagraniczne w ramach wymiany międzynarodowej. O szczegółach – Marek Makowski z biura promocji UJD:

Jest możliwość uzyskania dofinansowania uczestniczenia w programie oraz wyjazdu na praktyki do jednego z 28 krajów Unii Europejskiej oraz takich krajów jak Macedonia, Turcja, Islandia oraz Lichtenstein. Praktyki trwają od 3 do 12 miesięcy. Student ma prawo ubiegać się o przedłużenie tego pobytu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Prorektor ds Nauki i Współpracy z Zagranicą i to będzie uzależnione od tego jakie środki finansowe będą dostępne. Natomiast na wniosek studenta i za zgodą prorektora wyjazd może zostać skrócony do 2 miesięcy.

Uczestnicy Erasmusa mogą także otrzymać kieszonkowe na wyjazd:

Osoby, które myślą o wyjeździe otrzymają dofinansowanie i tutaj w zależności od tego do którego państwa, chciałby te osoby pojechać. Stworzono trzy grupy państw. Zachęca do odwiedzenia strony. Tam znajdują się wszelkie szczegółowe informacje na ten temat. Dodam, że takie dofinansowanie może wynosić od 500 € do 600 € miesięcznie.

Rekrutacja do programu Erasmus+ potrwa do 4 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj