Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

UJD przygotowuje Dzień Otwarty. To świetna okazja, aby od podszewki poznać świat uniwersytecki

Facebook Twitter

W piątek (15.03.) zwiedzamy i poznajemy lepiej UJD. Uniwersytet w Częstochowie zaprasza na Dzień Otwarty. Atrakcje czekać będą na uczestników na wszystkich wydziałach uczelni.

Patroni dla uliczki i ronda na terenie miasteczka akademickiego ujd

Dzień Otwarty w UJD

To świetna okazja, aby od podszewki poznać świat uniwersytecki i częstochowskie środowisko akademickie. Oczywiście radą będą służyć przyszłym studentom też dzisiejsi słuchacze uczelni:

Marek Makowski: Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, znajdziecie w nim wystawy, prezentacje, warsztaty, wykłady. Autorom tego dnia chodzi przede wszystkim o to, żeby zainteresować młodych ludzi wiedzą, sprowokować do studiowania, zachęcić do podjęcia studiów właśnie w naszej uczelni. Biorą udział wszystkie 6 jednostek uczelni, dołączyła do nas również szkoła doktorska, czyli wszyscy ci, którzy chcieliby i myślą o karierze naukowej, mogą również znaleźć coś dla siebie.

Dzień Otwarty w Uniwersytecie Jana Długosza przybliża Marek Makowski. Wszystko odbędzie się już w najbliższy piątek (15.03.). Szczegółowy program pełen warsztatów, pokazów i prelekcji znajdziecie na stronie uczelni. Warto coś wybrać dla siebie, odwiedzić wybrany wydział i sprawdzić co Uniwersytet zaoferuje w nowym roku akademickim:

Marek Makowski: Tradycyjnie już wydarzenie zostanie zainaugurowane widowiskiem, w tym roku nosi oni tytuł ”wiedza bez granic, myślenie bez ograniczeń”. To wydarzenie odbędzie się w budynku uczelni przy al. Armii Krajowej 13/15, początek o 9.00 i nic już więcej tutaj nie powiem, jest to niespodzianka, która została przygotowana w kooperacji nauczycieli akademickich, studentów i doktorantów naszej uczelni.

To nie tylko zaproszenie dla studentów, którzy wybierają dla siebie uczelnię i kierunek. UJD zaprasza na Dzień Otwarty też doktorantów, osoby, którym marzy się kariera naukowa. Co ważne, przyciągamy w Częstochowie też coraz większą liczbę studentów z innych części kraju i z zagranicy. Dzień Otwarty się do tego przyczynia:

Marek Makowski: Z roku na rok obserwujemy, że nasza uczelnia jest coraz chętniej wybierana przez kandydatów, również przybywa coraz więcej osób na dni otwarte. W ubiegłym roku ta frekwencja sięgnęła około 1000 osób, liczymy na to, że w tym roku uda się nam ją poprawić i dowodem na to są telefony, które dzwonią z regionu, z Myszkowa, Koniecpola, Lublińca, Radomska, Pajęczna. Dzwońcie dalej, na pewno mamy dla was ciekawy program i ciekawe zajęcia, bierzcie udział w naszym dniu otwartym. Coraz częściej również przyjeżdżają do nas kandydaci z odległych miast np. Warszawa, Kraków czy Cieszyn.

Wszystkie propozycje Dnia Otwartego UJD, poleca rzecznik Uniwersytetu w Częstochowie Marek Makowski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024