Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Społeczna akcja ZGM TBS „Zdrowi lokatorzy”

Facebook Twitter

W naszym mieście zainaugurowano właśnie nową akcję społeczną pod szyldem "Zdrowi lokatorzy". To inicjatywa Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, ZGM-u, szpitala czy MOPS-u.

Wszystkie podmioty zachęcają do badań, szeroko rozumianej profilaktyki, odwiedzin u lekarzy i dbałości o nasze zdrowie. W ramach akcji realizowana będzie też dla częstochowian „Akademia Zdrowego Lokatora”.

Paweł Konieczny: Chcemy przeprowadzić taki cykl wykładów, nazywamy to Akademią Zdrowia Lokatora. Mamy na razie cztery wykłady. Pierwszy będzie skierowany do kobiet, a drugi do mężczyzn. Oprócz tego mamy jeszcze bardzo ciekawy wykład dotyczący profilaktyki udarów, jak również takich zagrożeń psychicznych, psychologicznych w sytuacjach trudnych, nadzwyczajnych (…).

– jak mówi prezes ZGM TBS Paweł Konieczny, akcja odbywa się razem z Partnerstwem „Stare Miasto-Nowe Życie” i przy udziale Fundacji Dla Rozwoju. Patronuje tym działaniom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Zachęta o starania o zdrowie mieszkańców ma być szeroko widziana w mieście, profilaktyka jest adresowana do pań i panów.

Paweł Konieczny: Wiele podmiotów, wiele osób, przedstawicieli świata kultury, nauki w tej akcji uczestniczą. Dotarcie do jak największej grupy osób, do mieszkańców samego zasobu ale też do wszystkich mieszkańców Częstochowy jest możliwe przede wszystkim przez media.  Mamy oprócz tego jeszcze plakat, w którym będziemy zachęcać mieszkańców do badań, jak również ulotkę, która jest łatwiejsza w kolportażu. Ta nasza akcja będzie widzialna.

– informował Paweł Konieczny, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024