Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej. Młodzi ludzie poznawali sytuację lokalnego rynku

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska zorganizowała kolejną edycję Targów Pracy przede wszystkim dla swoich studentów, przygotowując ich do oczekiwań dzisiejszego rynku pracy.

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej
fot.pcz.pl

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej

Zaproszenie było jednak otwarte dla wszystkich chętnych – poszukujących staży, praktyk, zatrudnienia osób, które chcą zmienić pracodawcę, albo dopiero zorientować się w ofertach. Uczestniczyli też uczniowie z Częstochowy i regionu:

Katarzyna Brendzel-Skowera: Myślę, że wizyta na targach pracy dla takich młodych ludzi jest bardzo ważna, bo mają możliwość bezpośredniego kontaktu z firmami, mogą się zorientować, jakie wymagania ma rynek pracy, jakie są poszukiwane specjalizacje, umiejętności. Ten młody człowiek może budować swoje portfolio zawodowe, ale również naukowe, no i przygotować się jak najlepiej do wejścia w takie prawdziwe, dorosłe życie.

Mówi Katarzyna Brendzel-Skowera, rzecznik Politechniki.

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej fot.pcz.pl

Za sprawą targów tłumnie zrobiło się w hali Klubu „Politechnik”. Prezentowało się wiele branż i instytucji publicznych, nie brakowało ponadto ofert dla absolwentów kierunków technicznych. Swoje stanowiska miało 50 wystawców. Pojawiło się też miejsce, gdzie studenci mogli skorzystać z fachowego doradztwa przed spotkaniem z pracodawcą:

Monika Znamierowska: Punkt konsultacyjny dokumentów aplikacyjnych, gdzie wykwalifikowany rekruter jest do dyspozycji studentów i mieszkańców miasta i pomaga w sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych albo po prostu w udoskonaleniu tych dokumentów aplikacyjnych. Oczywiście jako Biuro Karier również świadczymy usługi przygotowywania tych dokumentów i na co dzień również jako doradca zawodowy zajmuje się pracą z młodzieżą.

Mówi Monika Znamierowska z Biura Karier Politechniki.

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej

Targi Pracy Politechniki Częstochowskiej fot.pcz.pl

Czy udało się rozeznać w sytuacji pracownika oraz poznać lokalny rynek pracy? O to pytaliśmy odwiedzających imprezę:

Jednym z głównych plusów jest to, że mamy duże spektrum różnych firm z różnych branż w jednym miejscu i każdy student, każdy przedsiębiorca może znaleźć coś dla siebie.

Za pomocą takich targów mamy możliwość się spotkać z tymi firmami osobiście. To jest bardzo tak naprawdę dużym ułatwieniem z tego względu, że to jednak czasami nasze ogłoszenia nie dochodzą do nich, albo po prostu są w tej skrzynce mailowej przez dłuższy czas, a tutaj jednak można od razu zaczerpnąć jakiś kontakt.

Możemy tutaj poznać różne oferty. Pracodawcy wychodzą nam naprzeciw i mówią, jakie są ich oferty, oczekiwania względem studentów bądź przyszłych pracowników.

Imprezę podsumowywali dla nas częstochowscy studenci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024