Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szybkie ferie, czyli darmowe zajęcia dla uczniów szukających sportowych wrażeń

Facebook Twitter

Szybkie ferie, czyli sportowa zabawa, to cykl darmowych zajęć z zakresu kick-boxingu, które mogą umilić ferie częstochowskim uczniom. Przygotował je profesjonalny klub, pod okiem wprawnego trenera. Zajęcia będą odbywały się od 29 do 31 stycznia.

Szybkie ferie

Szybkie ferie

Łukasz Wabnic: Jest to spotkanie w formie takiej, powiedzmy seminarium, choć to brzmi zbyt dojrzale jak na projekt skierowany dla dzieci, natomiast będzie to trening dwugodzinny od godziny jedenastej do trzynastej i oprócz zwyczajnego treningu kick-boxingu opowiem trochę o regulaminach w przypadku, jeśli ktoś chciałby być zawodnikiem klubu i startować na zawodach, to żeby to profesjonalnie wychodziło.

Mówi trener kick-boxingu Łukasz Wabnic. Klub Quick Shot Kickboxing od początku ferii zimowych chce na sportowo zagospodarować czas uczniom, zaprasza na bezpłatne treningi chętnych w wieku od 9 do 17 lat. Również uczennice:

Martyna Wabnic: Kick-boxing ma tę plastyczność w sobie, że jest sportem dla naprawdę literalnie każdego i w momencie, w którym mówimy o talencie, to tak naprawdę mu mówimy o osobie, która go chce uprawiać. I może być to zarówno młodzieniec, jak i dziewczynka. Mamy kobiety w naszych szeregach, które są świetnymi zawodniczkami. Kick-boxing nie polega przede wszystkim na tym, żeby się bić, tylko na tym, żeby walczyć zgodnie z zasadami i techniką. To seminarium, te szybkie ferie, one są kierowane absolutnie do każdego.

Dodaje Martyna Wabnic. Zajęcia podczas kick-bokserskich szybkich ferii potrwają 3 dni, przez dwie godziny dziennie. Co będzie działo się podczas spotkania?

Łukasz Wabnic: Zauważyliśmy, że dzieci bardzo lubią zajęcia z akrobatyki, a tak się składa, że mam uprawnienia kaskaderów międzynarodowego, no i musiałem zdawać akrobatykę. Tych uczestników, którzy będą brali udział w tym seminarium pod kryptonimem szybkie ferie, nauczę lotki, czyli takiego przewrotu w przód z wyskokiem przez jakąś tam małą przeszkodę, stania na rękach.

Jak dodaje Łukasz Wabnic, trener tej dyscypliny, seminarium i zimowe zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, nawet jeśli wcześniej nie mieli styczności ze sportami walki. Oprócz akrobatyki przewidziano naukę samoobrony, zabawę w sędziego sportowego, pokazy walki, czy sprawdzian poczucia rytmu.

ZAPISY WEDŁUG KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

  • Tel. 783 061 017
  • Tel. 888 764 997

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj