Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Adrian Kubarski: Młody kickboxer z Częstochowy zawalczy na Mistrzostwach Polski

Facebook Twitter

Adrian Kubarski, czyli młody i utalentowany zawodnik częstochowskiego klubu Quick Shot, już 16 marca zmierzy się z rywalami z całego kraju podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Nasz reprezentant będzie startował w formule full contact wśród juniorów do 54 kg.

Adrian Kubarski na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

Adrian Kubarski: Dla mnie to jest bardzo ważna impreza sportowa, bo to są moje kolejne zawody od wielu lat, byłem już, ale w innej formule, teraz jadę w full contactie. Full contact to jest taka formuła, która moim zdaniem jest lepsza, bo tam nie można dostać ostrzeżenia za mocniejsze ciosy, a w light contact to trzeba wywarzyć tę siłę. Dokładnie nie wiem, z kim będę musiał się zmierzyć, w tamtym roku byli to dość poważni przeciwnicy.

Powiedział przed naszym mikrofonem Adrian Kubarski. W talent swojego podopiecznego wierzy trener:

Łukasz Wabnic: Jedziemy z takim założeniem, że musimy zdobyć doświadczenie. Adrian poważnie do tego podszedł, ponieważ na każdych piątkowych sparingach, tych sparingów bardzo dużo przeprowadza, treningi ma na takim poziomie intensywności, że naprawdę jest to ciężkie do przebrnięcia. Będzie świetnie, jeżeli wytrzyma 3 rundy, zawody mamy 16 marca. Przyjeżdżają ludzie, którzy nastawiają się na to, żeby wygrać i mieć ten tytuł. To daje mandat do tego, żeby być członkiem kadry narodowej, co jest kuszącą sprawą, bo świetnie jest reprezentować kraj w swojej dyscyplinie.

fot.fb/Quick Shot Kickboxing

Warto kibicować i trzymać kciuki, nastoletni Adrian Kubarski jest dobrze przygotowany do tej rywalizacji, ale jak przyznaje, chce się sprawdzić i nabyć doświadczenia na zawodach krajowej rangi:

Łukasz Wabnic: Mogą być zawodnicy tak samo przygotowywani. To jest taki sport, w którym często pomaga szczęście. Ja po prostu jadę zobaczyć, jak to jest i liczę, że uda mi się jak najwyżej zajść. Jeżeli ktoś ze słuchaczy chciałby wesprzeć mój wyjazd, to zapraszam do kontaktu z zarządem klubu, to pomoże mi się rozwijać z tej dyscyplinie.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu rozegrane zostaną 16 marca w Płocku, przed reprezentantem klubu Quick Shot Kickboxing Częstochowa jeszcze ostatnie treningi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024