Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski kickboxing znowu górą, 4 medale jednej zawodniczki w Mistrzostwach Śląska

Facebook Twitter

Adepci kickboxingu z Częstochowy znowu górą. Podczas Mistrzostw Śląska, rozegranych w weekend (2-3.12.) w Będzinie, zawodniczka klubu Quick Shot Kickboxing – Oliwia Kucharzewska samodzielnie wywalczyła aż 4 medale. Martyna Wabnic: Właśnie zakończyliśmy nasze występy na Mistrzostwach Śląska w Będzinie na rok 2023. Jesteśmy strasznie szczęśliwi, bo nasza zawodniczka Oliwia Kucharzewska po raz pierwszy odważyła się […]

Adepci kickboxingu z Częstochowy znowu górą. Podczas Mistrzostw Śląska, rozegranych w weekend (2-3.12.) w Będzinie, zawodniczka klubu Quick Shot Kickboxing – Oliwia Kucharzewska samodzielnie wywalczyła aż 4 medale.

Martyna Wabnic: Właśnie zakończyliśmy nasze występy na Mistrzostwach Śląska w Będzinie na rok 2023. Jesteśmy strasznie szczęśliwi, bo nasza zawodniczka Oliwia Kucharzewska po raz pierwszy odważyła się wystartować aż w dwóch kategoriach wagowych i w dwóch formułach, ponieważ walczyła nie tylko w znanym sobie już light contaktcie, ale też w point fighting-u. Wraca do Częstochowy z czterema medalami, dwa brązy oraz dwa srebra, z czego jesteśmy strasznie dumni.

Mówi wiceprezes klubu Martyna Wabnic. Konkurencja była trudna, bo do startu w Mistrzostwach zgłosiło się aż 744 zawodników, za to sama zawodniczka czuje się coraz pewniej w swojej dyscyplinie.

Martyna Wabnic: Na pewno było dla mnie to coś nowego. Wiele się nauczyłam, ale przede wszystkim jestem szczęśliwa, że w każdej walce dałam z siebie wszystko i po prostu w każdej pokazałam się jak najlepiej mogłam i jestem zadowolona, że przyniosło to rezultaty. Jednak zobaczyłam, że ten point fighting nie jest do końca dla mnie, ale na pewno w treningach może być to przydatne przy walce z różnymi stylami innych zawodników.

Mówiła po zawodach Oliwia Kucharzewska. Młoda adeptka kickboxingu wyróżnia się spośród sportowego środowiska Częstochowy, zwłaszcza wśród kobiet i właśnie młodych sportowców, informują przedstawiciele klubu. Gratulujemy sukcesu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj